Mart ayına girdiğimizde demiştim ki Mart ayı dert ayıdır, dikkat edilmelidir diye. Dediğim de tek tek çıkıyor yani. Memati’nin kafasına silah dayayan zihniyet hepimizi gerdi. Polat’ı bile ağlatan bu olay ülke gündemimize oturdu. Bir haftadır bekliyoruz ne olacağını. Bazı rivayetler içimizdeki bu acının üstüne tatlı gibi geliyor. Mematiler ölmez, KV bitmez 🙂 Rivayet şudur ki; bir kontra atakla Memati ayağa kalkıp gölgelerin gücü adına diyecek (amin).

Ülkemin Mart ayı içindeki derdi bu kadarla bitmiyor. Youtube artık Ar-Tema’yı aç/kapa sektöründeki rekorunu egale etti ve zirveye yerleşti. Haftaya tekrar açılmasını bekliyoruz fakat arkasından daha bir hafta geçmeden yeniden kapatılmasını da bekliyoruz. Netlog da kapanmış. Yarın Facebook, diğer gün Blogger, Flickr vs. bu zincire katılacak. Girebileceğimiz tek site OSYM’ninki olacak 🙂

Star haber yılın habercilik olayına imza attı. Youtube’un kapatılmasını ele alan haberin içeriğindeki görüntüde adres çubuğuna “you” yazınca altta çıkan “youporn” adreslerini gördük. Bunu başaran ekibe güzel bir ödül yakışırdı.

Kriz bunlarla bitmiyor elbette. AKP kapatılacak mı sorusunun cevabını arıyoruz cümleten. Hatta bazı gençler o kadar kaptırmış ki kendini bu olaya anlatmak mümkün değil. Taksim’de psikopat rütbeli dişicanlar birbirine girmiş. Hatta bıçak da girmiş. Dün de 18 Mart anma törenleri esnasında adliye binasından çıkan mahkum, esas duruşa geçen askerlerin zaafından yararlanıp kaçmış. Nereye kadar kaçacaksın ki? 100 metre ileride tekrar yakalanan bu arkadaşa da benden iskender.

Dolar ve Euro da sabahlara kadar içiyorlar sonra gün boyunca çekilmez bir hal alıyorlar. Euro’nun 2,02’den işlem gördüğü vakit kafamı Alanya’nın en büyük taşlarına çarpasım geldi. Servetimi yakasım geldi. Para insanı bozmasa da aklını bozarmış!

Kediler de kafayı çekip sabahlara kadar bizim Cem gibi dolaşıyorlar. Başbakanın üç çocuk yapın emrine itaat eden canlılar olarak saygınlık ödülüne layık görülecekler.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

tam da blgoumda güncel olaylara değinsem mi nasıl değinsem bu yazımda siyasi görüşlerle ilgili bir şeyden bashetmeli miyim derken senin bu yazıyla karşılaştım hocam. Güzel oluş. iyi noktaları yakalamışsın ve iyi aktarmışsın 🙂

Kurtlar vadisi bitmez heralde 😉 Temennimiz bu yönde yazık olur vallahi hem sırf memati için izleyen milyonlar ne olacak 😛

🙂 Güzel açıklama olmuş gerçekten..

baya bir güldüm baya düşündüm sonrasımı ..

Bunlar hep olmaya devam edecek 1 yıl sonrada olsa aynı şeyleri konuşacağız youtube kapatılıp açılması herşeyi bizim güzel medyamıza ödül ver ver bitmez.

Hergün bir nane yiyorlar çünki..

Giderler tabi yanlarında 3 kara çarşaflı kadın götürmeyide ihmal etmezler. Bakın işte biz çektik derler.

Bunu gündemine alan medya sür manşet yaparlar.

Ardından mı Bir özür bile demezler yalanları çıkınca ey benim halkım uyuma..

Lanet olsun içimizdeki bu medya sevgisinede siyasetçi sevgisinede 😀

Bir cevap yazın

*