Trafikte onlar hep vardılar ve daha da olacaklardır. iki şeridi birden kaplayıp kırmızı ışıkta hangi şerit açılırsa oradan gideceğim hesabı yaparak arkadaki trafiği aksatan ve aksattığı her kişiden güzel küfürler yemeye alışık olan halk arasında “öküz” diye de adlandırılan insana benzeyen varlıklardır bunlar.

Bu tür araçlarda çelik jantlar içinde oturan ayı tipli kirli sakallı bir varlık ve dönemin moda şarkısının halka dinletilme versiyonu son ses açıktır. Camlar filmli ve lastikler incedir. Şhin, Doğan, Brodway’den öteye gitmeyen bu araçlar genelde okul önlerindeki kalabalık trafiklerde cirit atarlar. Dişicanlara hava atmak hevesatı içindelerken kendilerinin çok komik duruma düştüklerinin farkında değildirler.

Hem de az önce benim karşılaştığım gibi araba durduk yere bozulursa çok daha gülünç olur. iki şeridi tıkadığı için yemediği laf kalmadığı gibi bir takım insanların d hışmına uğramaktadırlar. Dişicanlar büyük bir keyifle bu komediyi izlerken kahramanımız büyük bir rezillik içindedir.

Ha bir de daha yayalar için olan ışık yeşilden kırmızıya geçince kornaya yüklenenler var ki hiç çözebilmiş değilim hangi eğilimde olduklarını. Allah bu tür kullarına da sabır ihsan etsin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Bir de yaya geçidinin üstünde duranlar yok mu? Gel de dövme! Yayalar kendilerine yeşil yanarken geçidin üstünde duran arabalar sağolsun S çizerek geçerler karşıya!

Birde Doğan, Şahin vb. arabaların altına neon taktıran tipler vardır.Hemde mor neon. 😀 Ayrıca bunlar egzosa taktıkları özel birşey sayesinde 30 km/s hızla giderken bile arabayı bağırtırlar. Zaten o arabalar 70ten fazlasını göremez. 😀

Lastikler ince değil kalın olur, kar lastikleri 🙂 Arabanın arkası da kaldırtılmıştır. Egzos da o biçim patlıcan tıkalı gibidir 🙂

O tipler her yerde var malesef.. Seninkiler gözlüksüzdü sanırım (: yeni moda; yerlerde satılan ucuz yollu gözlüklerden alıp doğan görünümlü şahine binmek ve kendi akıllarınca hava atmak..

Ha bir de daha yayalar için olan ışık yeşilden kırmızıya geçince kornaya yüklenenler var ki hiç çözebilmiş değilim hangi eğilimde olduklarını. Allah bu tür kullarına da sabır ihsan etsin.

evet böyleleri var. Onlara açık açık küfür ediyorum bağıra bağıra ama hayvanlar hala kornaya bastığından sesimi kimse duymadığı için ne kednisi takıyor ne de ben ulan ulu orta da küfür ettik diye kendimi kötümsüyorum.

Tempra’ları unutmayalım lütfen bunların içindekiler çoğunlukla kendilerini şahinlerden daha ileri görürken mercedes edasıyla makas hareketlerine girişleri ve ışıklardaki sabırsızlıkları ile ünlüdür.

Bir cevap yazın

*