Pazar günleri işe gitmek gerçekten hoş bir durum olmasa gerek. Sabahın köründe hane halkı uyurken kalk işe hazırlan bir sürü iş. Zaten bu durum kendisini dişican kategorisinde hissedenler için ayrı bir felaket… Kalk, saçını başını düzelt, makyaj yap, orana burana mis kokular sür derken hemen bir saat gidivermiştir. Neyse sonra evden çıkılır havaya göre bir ayakkabı seçilir ve doğru işin yolu tutulur. işe gelinir sabah sabah güzel birkaç esnemeden sonra kahvaltı yapılır ve sonra, evet sonra bilgisayarın başına geçilir :D. Eğer yoğun olmayan bir iş ise o site senin bu site benim akşama kadar dolaşır durursunuz. Ama yine de canınız sıkılır. Bu iş pazar gününü evde “kös kös” oturan insanlar için de geçerlidir. Tamam pazarların bir güzelliği vardır. Geç kalkılır, sıkı bi kahvaltı ve arkasından bilgisayarın başında geçen saatler. Fakat bir kaç saat sonra canınız sıkılır, daralırsınız. işte her iki grup için de bu sıkıntıları, daralmaları önlemek için, pazar günlerini değerlendirebileceğiniz, sıkıntı derdine deva, evlere şenlik online birkaç oyun tanıtacağım bu yazımda. Ufak bir notum olacaktı; eğer bu oyunları iş yerinde oynayacaksanız haftaiçi oynamayın. Malum patronunuzun bir anlık kızgınlığına gelip dışarıda bulabilirsiniz kendinizi. Neyse ben daha fazla uzatmadan oyunlara geçelim.

ilk oyunumuz Binball Wizard ismindeki harika mı harika bir oyun. Oyuna şuradan ışınlandıktan sonra sayfanın yüklenmesini bekliyoruz ve “play” e basıp devam ediyoruz. Oyunda bir ofis ortamındasınız ve futbol topunu değişik yerlere yerleştirilen çöp kutusuna atmaya çalışıyorsunuz. Topu fare ile kontrol edilyorsunuz. Benim favorim diyebilirim.

ikinci  oyunumuzda ıssız bir adada mahsur kalan babacanı helikopter ile kurtaracağız. Şöyle ki; yön tuşları ile helikopteri kontrol ediyoruz ve “spaces” tuşu ile de helikopterden kurtarıcıyı aşağıya indiriyoruz. Fakat spaces a uzun basmanız gerekiyor ve çok da dikkatli olmanız gerekiyor :D. Şahsen ben hiç kurtaramadım. Ha unutmadan oyuna buradan uçuyoruz anacım.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Helikopter oyunun da 2.tur dönüşünde byükbaş hayvanlar zorluyor.Ama yine de güzel oyun.

Negüzel bir Pazar günü tanımlaması 🙁

Zaman ne kadar değişti 🙁

Bir cevap yazın

*