Müzik konusunda uzun zamandır yazı yazmıyordum ta ki bol bol albümlerin çıktığı şu iki haftalık sürece kadar. iki hafta içinde birçok yeni albüm çıktı, yeni klipler izledik yeni sesler ile tanıştık. Ben de neredeyse tamamını dinleme imkanı buldum :). Hal böyle olunca yorumlama olayına da girebiliryorum. En azından tavsiyelerde bulunacağım . ilk olarak Ferhat Göçer ile başlayalım. Ferhat Göçer geçen sene yine aynı dönemlerde bir albüm çıkartmış ve “Yastayım” isimli parçası ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştı. Sonra beğenilerimizi internette dolaşan “Sarı Sıcak” (ismi yanlış olabili) programındaki düetleri ile biraz daha kazandı. Sonuç olarak Ferhat Göçer iyi bir derece etti yanımızda. Ve şimdi çıkardığı son albümü ile de bunu resmen hayranlığa dönüştürdü. Ben açıkcası geçen sene çıkardığı albümü dinlemedim daha doğrusu sadece “yastayım” parçasını dinlemiştim. Fakat yeni albümünü pür dikkat dinledim ve gerçekten bir müzik adamı olduğunu anladım. Şarkı sözleri olsun, yorumu olsun herşeyi mükemmel. Özellikle klibini de çektiği “Cennet” isimli parçası on üzerinden onluk bir parça. Diğerleri de öyle. “isyan” isimli parçası var ki sözleri insanı kendinden alıyor başka yerlere şey ediyor :D. “Sana seni anlatamam isyan edersin, aşkı tekrar istemem ziyan edersin” diyor bu parçasında da. Yani özetlemek gerekirse Ferhat Göçer’in yeni albümünü mutlaka dinleyin.

Daha geçen hafta tanıştığım bir isim daha var; Doğa. Doğa’nın “isyanım ol” isimli parçasını radyoda dinlerken keşfetmiş, sonrasında Google’da aratıp ismine ve albümüne ulaşmıştım. Kişiliği hakkında hiçbir bilgim yok fakat albümündeki parçaları çok hoş geliyor kulağa. Duygu yüklü şarkıları da var hareketli şarkıları da var. Doğa da dinlenesi kişicanlar arasında tavsiye edilir.

Büyük yorumcu Kayahan da birkaç gün evvel “Biriciğim’e” adında bir eser çıkardı. Fakat ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gitmedi. Eski şarkılarının tadı yoktu sanki.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

bak ya yazmış hemen ferhat göçerii..hakikatenn güzel şarkı ama cennetimsinn 😀 😀 amann cennet demek istedim yani 😀 😀 😀

doğa kimmiş yaa.dur bi bakimm..unuttum o gün bakmayıı..

bu nadide bilgiler içinn teşekkür ederizz mümtaz şahsiyett h-yamann…

Daha geçenlerde ferhat göçerin konserindeydim..isyan parçasının hikayesi bilem var ama kısaca:)))
isyan b,parçasını bir bayanın eşine yazdığını söylesem…Gerisini siz anlarsınız…
YAlnız konseri mükemmeldi gitmenizi şiddetle tavsiye ederim

Bir cevap yazın

*