Bu hafta internet ve bilgisayar gündeminde aslında çok fazla gelişme yaşanmadı diğer haftalara göre. Sakin bir hafta geçirdik. ilk haberimiz internetteki ansiklopedi siteleri olan Wikiler’den gelsin. Şurada Wiki araçları, özellikleri ile birlikte derlenmiş. Eğer ilgileniyorsanız mutlaka gözatmanız gereken bir yazı.

Birçoğumuzun başbelası olan internet explorer’da Google Adsense tavsiye reklamlarını gösterirken Mozilla Firefox tavsiyelerini göremiyoruz. Cem bu problemin nasıl aşılacağını, internet explorer’da ve diğer tarayıcılarda; mozilla tavsiye reklamlarını görebileciğimiz çok hoş bir yazı yazmış.

Mashable’dan etiketleme için derlenen 30 site şurada yayınlanmış.

Web 2.0 formatında zahmetsizce butonlar hazırlamak için şuraya bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Geçen haftaki haber turumuzda Ceviz.net’in kapandığını üzülerek söylemiştik. Şimdi ise problemler aşılmış ve yeniden hayata dönmüş 🙂

Türk, linux tabanlı işletim sistemimiz Pardus’un yeni sürümü kullanıcılarla buluştu. Pardus Caracal ismi ile yayınlanan bu sürüme şuradan ulaşabilirsiniz.

Wpdestek’de Mustafa blogroll fonksiyonlarının kullanımı ile ilgili şurada çok güzel bir yazı yayınlamış.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Hamdi öncelikle benim yazıma da yer verdiğin için teşekkürler. Verdiğin adresteki web2.0 buton yapımı şeysini önceden de görmüştüm ama hiç hoşuma gitmedi, herhalde bi tek benim hoşuma gitmedi :). Keşke adam gibi bi bilgisayar olsa da şu yeni çıkan linuxları deneyip de görüşlerimi yazabilsem. Ama pardus bence bir çok linuxtan çok daha iyi Türkçe destek olarak ise sanırım en iyi pardus, umarım hatalar minimuma inmiştir ve kullanıcılar memnun kalırlar 🙂

Pardus dedinde, benim Ubuntu CD’leri hala gelmedi :'(. Bu gün tam 4 hafta oldu :'(

Bir cevap yazın

*