Geçtiğimiz günlerde Google+’dan bahsetmiştik. Servisin şu anki eksilerinden birisi Facebook’daki gibi kullanıcı adı olmaması. Bunun yerine şimdilik ID numarası veya Google Profil adresi ile yetiniyoruz. Google profil adresi de profiles.google.com/k.adi şeklinde olduğu için zahmetli oluyor açıkcası.

Bu zor durum PSDUP‘un da kurucusu olan ve Bilal Çınarlı ile çalışan Şirzat Aytaç’ın  dikkatini çekmiş olacak ki Google+ profilleri için kısacık bir adresle yönlendirme hizmeti veren gplus.to servisini açtı.

Kullanım için Nick Name kutusuna istediğiniz kullanıcı adını, ID kutusuna da Google+ profil numarasını giriyor ve Add butonuna basıyoruz. Hepsi bu kadar. İşlemin sonunda http://gplus.to/hyaman şeklinde bir adres ediniyoruz.

Servisi açan Şirzat’a da teşekkürü borç biliyoruz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

o değilde ben çok geç kalmışım google plusa üye olamıyorum bunun için yapabileceğimiz başka bir şey var mıdır?

Evet, bu sektörde Türk girişimcileri görmek güzel, bu tarz bir site daha var http://gotoplus.me/ oda aynı şekilde hizmet veriyor, Türkçe dahil birçok dilde.

Bir cevap yazın

*