Google’ın, Gmail içinde vermiş olduğu Task yani görevler hizmetini biliyoruz. Bunun tam olarak açılımı “to do” yani yapılacaklar hizmetidir. Yapacağımız işleri yazıyoruz ve işleri yaptığımız zaman üstüne bir çizgi çekip diğer işlere göz atıyoruz. Daha önce paylaşımı söz konusu olmayan Google Task’ı artık diğer arkadaşlarımızla e-posta yoluya paylaşabiliyoruz.

Bunun için Gmail hesabımıza giripcufak Google Task penceresinin alt kısmında bulunan “actions” menüsüne gidiyoruz. Menüden de “E-mail task list” seçeneğini seçiyoruz. Görev listemizi olduğu gibi e-posta sayfasına aktaracaktır. Olduğu gibi derken, yerine getirilenler nasıl ki normalde üstü çizliyse aktaımda da çizgili şekilde dumakta.

E-postaya aktarılan görevlerimizi de diğer arkadaşlarımız ile istediğimiz gibi paylaşabiliyoruz böylece. Aslında çok güzel ve akıllıca bir uygulama. Belki yakın zamanda sosyal ağlarda paylaşım için de bir güzellik yaparlar

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*