Gece yarısı müzik listesini düzenlemete olan bir kişicanın monitörüne konan ve defalarca kovulmasına rağmen gelip eceline susadığını iyice ifade edilen sivrisineğin cd zarfı ile ezilmesi günah mıdır? Peki ya ezildikten sonra canlanıp yine yürümeye başlaması normal olarak değerlendirilebilir mi? Gecenin yarısındayken karşılaştığım bu manzarada sanırım ayakta rüya görmeye başladığımı fark ettim. Ölü bir sivrisinek nasıl yürüyebilir? Ölü olanı bile yürüyemezken ezilmiş durumda olanı nasıl yürüsün? Ayrıca kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Çünkü listenin tam sonunu getirdim derken yaptığım bir hata listenin sıfırlanmasına ve en baştan başlamama sebebiyet verdi.

O kadar çok da musiki var ki say say ömür yetmez. Çöp evler mertebesinde olup bir an önce bir temizliğe gidilecek. Daha önce burada ifşa etmiştim Linux Ubuntu kullandığımı ve bir süre devam edeceğimi. Ve yine sakarlığım yüzünden konsolda yazdığım hatalı bir koddan sonra Ubuntu’nun yüzünü bir daha göremedim. Değiştirmediğim dosya, düzeltmediğim yer kalmamasına rağmen inat edip açılmamış ben de intikam olsun diye yerine Windows Vista kurdum. ilk çıktığı sıralarda yüklediğim Vista ile iki gündür sevişmekteyim. Bizim AVS çalışmasa da alternatif olarak NOD32 kullanıyoruz. Neyse bilgisayar konusunda fazla gevezelik etmek istemiyorum.

Dün televizyonda izlediğim bir reklam çok ilgimi çekti. Tabi ki Telekom’un ADSL reklamı. Neymişmiş internet hızı 4 katına çıkmışmış, neymişmiş turbo internetmiş… Tabi içimden “sie” desem de bunu bir dışavurum şeklinde yapamadım. Sen gel ben göstereyim sana 4 kat interneti. Öğle saatlerinde bir hayli kağnı seviyelerine iniyor. Allah’tan gece bari pek kimseler girmiyor da indireceğimizi indiriyor, dinleyeceğimizi dinliyoruz.

Bir de fark ediyorum da artık odamı düzenli tutma bağışıklığını kazanmışım. Mesela masamın üstünde kitaplar, dergiler ve benzeri materyaller yok, ordan burdan olup olmadık yerlerden çıkan elma çöpleri, bisküvi kağıtları yok 😀 Bu hem benim hem de annemin açısından bir hayli parlak bir gelişme olsa gerek. Şu an masamın üstünde kirlilik görüntüsü veren tek şey katil cd zarfı. Onu da ibret olsun diye bir süre oracıkta bekleteceğim.

Esnerken ağzımın yırtılacağından korkarak yazıma burada son vermek istiyorum. Görüşmek üzere efem, iyi pazarlar.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

anlatım tarzına hayranım sabah sabah gene güldüm.Şu an blogları çok iyi takip ediyorum diyebilirim birikim yapıyorum:D Çok yakında değil ilerleyen zamanlarda acaba h-kaplan.com diye bir domain alıp blogcular alemine bommmba gibi girsem mi?:D ama h-kaplan biraz ilginçç oldu tabii değişik birşey bulmak lazımdır.Sabah sabah gene bi blog sevdası sardı:D

Bir cevap yazın

*