Bugün Alanya’da leş gibi bir hava var. Resmen insanın üstüne baskı kuruyor. Haliyle sıcağın etkisi poponuzu terletip ordan burdan olmadık şekilde ıslatıyor. İş olarak da durgun bir gün. Yani kısacası çok rezil kepaze bir gün. Böyle nemli havalarda küçüklüğümden beri yatmak isterim ama terlemekten korktuğum için sadece uzandığımla kalırım. O arada uyuyup kalırım derken bir kalkmışım başımdan aşağı birileri işemiş gibi bir halde olurum ama aslında konu bu değil.

Garanti Bankası’ndan aradılar gibi yaptılar. Cumartesi gününü mü buldu acaba dedim önce kendi kendime. Sonrasında çok büyük bir sahtekarlık sezdim ve sezdiğim anda telefon suratıma kapandı. Arayan tahrik derecesi yüksek sesteki bayan “efem kredi kartı aidatı olarak verdiğiniz parayı size geri iade etmek istiyoruz, bunun için kredi kartı numaranız, kart üstündeki isim, son kullanma tarihivi ve güvenlik numarasını almak şartıyla bu parayı hemen hesabınıza göndereceğiz ki rakam da 2000 TL”. İlk olarak aklıma giden bir hareket yapmaktı ama karşımda olmadığı için o hareketi laflarımla yaptım. Meşhur südyen sapığı olarak bilinen abimizi örnek aldım. Telefon zaten hemen kapandı. Sonrasında bakındım ama arayan numara özel.

Yani diyeceğim şu sıralar bu tür olaylar meşhurmuş. Hemen paranın miktarını duyup galeyana gelerek kadının sorduğu tüm soruları bir çırpıda cevaplamayın. Sonra bir çırpıda borçlandırıverirler Allah muhafaza.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*