Son yılların en gözde internet servisi, sosyal ağı artık kişilerin aile grupları oluşturmasına da olanak sağlıyor. Kullanıcılarına bu hizmeti açmasının elbette birçok faydası var. Sağlayacağı yararlara ve nasıl aile gruplarının oluşturulacağına yazımızın ilerleyen bölümlerde değineceğiz.

Kullanıcıların oluşturduğu sıradan gruplara herkes kayıt olup içeriklerini paylaşabiliyor. Haliyle aileye özel içerikler paylaşıldığında diğer kullanıcılar bunu rahatlıkla görebiliyor. Bu özellik sayesindeyse aile grubunu görmek istediğiniz kişileri seçiyorsunuz. Yani getirisi; özel içeriklerin hem güvenli hem de özel bir şekilde paylaşılıyor olması.

Özelliği kullanmak için ise Aile Grup Oluştur bağlatısına gidiyoruz.  1.Adımda, aile grubunun ismini yazıyoruz. 2. Adımda, Facebook’da kayıtlı olan aile bireylerini gruba davet etmek için isimlerini yazıyoruz. 3. Adımda ise Facebook’a kayıtlı olmayan aile üyelerini davet ediyoruz. Sonrasında “Grup Kur” butonu ile işlemi tamamlamış oluyoruz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*