Türk Filmi Notlarım

Hergün öğle yemeğinde mutfaktaki 37 ekran televizyonu açıp birşeyler seyretmek büyük haz veriyor bana. Onsuz yemek yemeyi düşünemem. Gerçi annemin izlediği gündüz kuşağı programları yüzünden bazen işkenceye dönüşüyor. Eğer annem olmazsa Türk filmlerinden birini açıyorum. Bugün Ferdi Abi’nin bir filmi vardı. Tam evlere şenlik valla. Öyle bir acı çekiyordu ki anlatılmaz, yaşanır yani. Bu film esnasında bu tür filmlerde klasik olan şeyler aklıma geldi.

Continue reading

Müslüm Baba Karizmayı Çizdi mi?

Ekranlarımızı bu hafta başından itibaren bırrrrr die ses çıkaran insanların oynadığı Coca Cola reklamı şenlendirmeye başladı. Birkaç arkadaş bir araya gelip kola içince bırrrlamaya bile başladık, abartıp kusanlar oldu 😀 Şaka bir yana bu reklam tuttu mu? Müslüm Baba karizmayı çizdirdi mi? Aysun’un öpmesinden Müslüm’ün bırrrlaması iyi midir? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda ele alacağız. Yazımız Ülker Halley tadında, nacizane fikirler eşliğinde ve stand-up seviyesinde devam edecektir. Bu yazıyı yazarken Coca Cola içtiğimi de belirtmek isterim. Bırrlayıp bırrrlamadığımı yazının sonunda yazılı ifade ile ifşa edeceğim. Şimdi gelelim reklama.

Continue reading

Gazeteden Dikkat Çekenler

Sabah sabah gazetede okuduğum bir fıkra uzun süreli kahkahalar atmama vesile oldu. Fıkra şöyledir : “Bir trafik memuru rutin kontroller sırasında alkollü bir sürücüye rastlar ve hemen arabadan inmesini söyler. Alkollü olan sürücü klasik “sen benim kim olduğumu biliyor musun” tarzı nutuklarla arabadan iner. O esnada da memurun kızı okul ödevinde takıldığı bir yeri sormak için babasını arar. Baba da kızına bilgisayarın açık olup olmadığını sorar. Kız açık deyince “gir bakalım Google’a” der memur ve alkollü sürücünün ismini yazdırıp arama yapmasını söyler kızına. Kızı hiçbir sonucun bulunamadığını söyleyince memur alkollü sürücüye dönerek “kusura bakmayan beyefendi, siz hiçkimse değilmişsiniz” der. ” 😀

Continue reading

Cem Uzan’dan inciler

Genç Parti ve Cem Uzan… Bu ikiliyi takip edilesi dizileri izlerken, önemli futbol müsabakalarında heyecan doruktayken ekranın alt kısmında görmekteyiz hep. Aslında siyaseti ve siyasetten konuşmayı hiç sevmem ama mecbur bırakıyorlar insanı. Çünkü Cem Uzan’ın yaptığı siyasetten öte laçkalaşmış bir serüven haline geldi. Hiç olmayacak vaatler ve internette makara konusu olan Cem Uzan… Bunlardan Binbir Gece isimli dizinin masum anne rolündeki Şehrazat ablamız da nasibini almış. Hepimizde mevcut bir bilgi olarak; Şehrazat yavrucuğunun tedavi masrafları için patronu ile bir gece geçirmeyi 150.000 Amerikan Doları karşılığında kabul etmiş sonra kur dalgalnmış ve nihayetinde Merkez Bankası bile bu durum karşısında ne yapacağını şaşırmıştı (yok artık daha neler). işte Cem Bey bu tür durumları düşünerek Şehrazat’ın değerini 1 YTL olarak belirleyecek. Hmm, benim MSN’de bu vaadi sunarak yaptığım kamuoyu yoklamasında kişicanların %100’lük bir oranı Cem Uzan’a oy verme fikrindeler.

Continue reading