Sabah sabah gazetede okuduğum bir fıkra uzun süreli kahkahalar atmama vesile oldu. Fıkra şöyledir : “Bir trafik memuru rutin kontroller sırasında alkollü bir sürücüye rastlar ve hemen arabadan inmesini söyler. Alkollü olan sürücü klasik “sen benim kim olduğumu biliyor musun” tarzı nutuklarla arabadan iner. O esnada da memurun kızı okul ödevinde takıldığı bir yeri sormak için babasını arar. Baba da kızına bilgisayarın açık olup olmadığını sorar. Kız açık deyince “gir bakalım Google’a” der memur ve alkollü sürücünün ismini yazdırıp arama yapmasını söyler kızına. Kızı hiçbir sonucun bulunamadığını söyleyince memur alkollü sürücüye dönerek “kusura bakmayan beyefendi, siz hiçkimse değilmişsiniz” der. ” 😀

Bundan sonra polis durdurduğunda ben de aynısını yapacağım. Nedeni ise Google’da iyi bir geçmişim var 😀 “Hamdi Yaman”, “h-yaman” yazınca çok şükür ilk sıralarda çıkıyoruz. Eğer polis bey abi kim olduğumu Google’dan aratırsa çok iyi sonuçlar elde edilecektir 😀 Ayrıca saygıyla önümde eğilip “buyrun efem geçebilirsin” demesi de muhtemel olacak (şaka mahiyetinde olup gerçek bir anlam taşımamaktadır).
Yine gazetelerden ve televizyondan duyduğum bir diğer haber de Barış Akarsu’nun ölümü. Şahsen ne dizisini izlemişliğim var ne de parçalarını dinlemişliğim. Ama arkasında bu kadar seveni olan genç bir yeteneği kaybetmek üzücü. Bu olayla ölümün herkesin başına geleceğini, genç, ihtiyar fark etmediğini bir kez daha anlıyoruz. Allah geride kalanlara sağlık versin.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*