Ekranlarımızı bu hafta başından itibaren bırrrrr die ses çıkaran insanların oynadığı Coca Cola reklamı şenlendirmeye başladı. Birkaç arkadaş bir araya gelip kola içince bırrrlamaya bile başladık, abartıp kusanlar oldu 😀 Şaka bir yana bu reklam tuttu mu? Müslüm Baba karizmayı çizdirdi mi? Aysun’un öpmesinden Müslüm’ün bırrrlaması iyi midir? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda ele alacağız. Yazımız Ülker Halley tadında, nacizane fikirler eşliğinde ve stand-up seviyesinde devam edecektir. Bu yazıyı yazarken Coca Cola içtiğimi de belirtmek isterim. Bırrlayıp bırrrlamadığımı yazının sonunda yazılı ifade ile ifşa edeceğim. Şimdi gelelim reklama.

Reklam pos bıyıklı ve bir o kadar yufka yürekli babacanın bakkalına Müslüm Baba’nın gelmesi ve koladan ilk yudumu alması ile başlar. Sonrası ise malum sahne olan Baba’nın bırrrrlamasıdır. Sanki baba bırrrrrrlarken leoparlar kükrüyormuş gibi oluyor. Ya sallanışı? O da bu sahneyi tamamlayan en önemli unsur bana göre. Fay hattının üzerinde içiyor sanki kolayı. Ya bırrrrlamadan sonra ki gülüşe ne demeli? Evlere şenlik bir gülüş olarak zihinlerdeki yerini aldı. Babaya gelince sanırım karizmayı en ciddi biçimde çizdirdi. Nerden mi biliyorum? Elbette MSN’deki kişiler ile yaptığım röportajlardan. Hep birlikte bakalım…

Soru:“Müslüm Baba’nın Coca Cola reklamı için düşünceleriniz nedir?”

  • Süper
  • Rakıyı bıraktım artık kola içiyorum (:
  • Müslüm Babayıda mı o hallerde görcektik 😀 Demek ki herkesin bi fiyatı varmış 400 milyara ‘bırrrr!’ dedirtiler adama
  • Gitti karizma
  • Saygı ile bırrrlıyorum
  • Kalıcı olarak sınırdışı edilsin
  • Aysun’dan iyi valla

Baba’dan sonra bırrrlama sokağa taşmış, sokaktan havuzdaki kişicana, kişicandan da umumi mekanlara doğru uzanmıştır. Havuzun içindeki kişican pek ilginç bırlamış kendisine yılın en enteresan bırrrlayan adamı ödülü iktidara geldiğim taktirde bizzat kendim tarafından verilecektir 😀 Kargo’nun reklamına ne demeli? Düşünün; bir konsere gidiyorsunuz. Vokalistin elinde kola ve bırrrlamaya başlıyor. Sonra da konseri dinleyn topluluk. inanın bana öyle bir toplulukda olsam gülmekten altıma kaçırırdım. Ne acayip oluyor topluca bırrrlandığında. Onu da geçtik geldik milli maça. Milli maçta bırrrr dediğiniz zaman rakip oyuncu topu dışarıya mı atıyor? Coca Cola’nın böyle bir etkisi varsa neden daha önce bırrrlamadık 😀

Ve evet bana göre reklamın en komik ve en çekici bırrlayanı ise reklamın sonuna doğru plajdaki üç dişicandan ortadakinin bırrrrlamasıdır. Sanki bizim mahallenin trafosunu yutmuş gibi 😀 Şahsen öyle birini görsem önümüzde 5 seneyi gülerek geçirirdim. Zaten el kol hareketleri başka bir mevzuya konu olacak cinsten. Reklamın sonunda yani en son bırrrrlayan babacan da büyük ihtimalle bir patron. Kendisi çok hoş bırrrlıyor telefonda. Sekreteri de bırrrrlamaktaymış aldığım haberlere göre. Bu patrounun bırrrrlayarak kola istemesi ve kolayı bekleme sahnesi bir hayli ilginç.

Bu yazıyı hazırlarken her cümle sonunda ben de Coca cola içtim. Fakat bırrrrlamadım. Neden? Bırlarsam monitörümün üzerinde lekeler oluşur Allah muhafaza 🙂 Şimdi sizleri reklam filmi ile başbaşa bırakıyorum. Bol keyifler.

Reklamı izlerken bilgisayarınızın sesini biraz açınız çünkü videonun ses seviyesi biraz düşük

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

8 comments

böylece bu yaz bir kafeye gidince cola için “bırrrrrrr” yapacaz demektir 😀 Eminim garsonlar bu espriden çok sıkılacaklar 😀

yaf müslüm baba titriyemiyor, o esneklik yok adamda direk sağa sola sallanıyor 😀

dedim müslüm baba yanlış mı yaptık acaba diye kamuoyu araştırması başlattı heralde 😀 meğer bilmeden röportaj yapmışız 😀

Ben koyu bir Müslüm Gürses hayranıyım.
Bu konuda birçok yorum yapıldı, ama bugüne kadar Müslüm Gürses adına böyle bir cümle kullanıldığını görmedim duymadım:

“Müslüm Babayıda mı o hallerde görcektik Demek ki herkesin bi fiyatı varmış 400 milyara ‘bırrrr!’ dedirtiler adama.”

Müslüm Gürses’in hayranlarının gönlündeki yeri pahabiçilmezdir.
Müslüm Gürses halinden memnun, anlaşma yaptığı firmanın reklamında rol almış, hazırlanan senaryo ile firma hedefine ulaşmıştır. Firma aynı firma, Baba aynı Baba. Geçmişe bir bakın bugüne dek Müslüm Gürses’i hangi televole yada benzeri bir programda haber konusu olduğunu gördünüz, Müslüm Gürses’in kişiliği ortadadır. Üstüne bir tek daire yoktur, hepsi Muhterem Nur adına kayıtlıdır, merak etmeyin Gürses paraya değer veren bir insan olsaydı çok farklı yerelere olurdu şuaa. “Demek ki herkesin bi fiyatı varmış” demek samimiyetten uzak, Baba’ya yapılan bir hakarettir.
Tetremeden sonra ki gülümseme kendine ait değildir, bu olaydan bizde hoşnut kalmadık ama Müslüm Gürses’e her zaman desteğiz.
Tabi insanlar dekolte kıyafetlerle tv’lerin karşısınaçıkan mankenlerden daha çok hoşnutlar, kudurmamışız fakat alışmışız. Size iyi televoleler efendim…

Bir cevap yazın

*