Google Wave Tuttu mu?

Bundan yaklaşık bir ay önce Google Wave davetiyeleri yayılmaya başladı. Büyük bir heyecanla herkes kapıştı bu davetiyeleri. Kapışanlardan birisi de bendim. Aylarca bir bekleyiş ve ardından da davetiye usulü ile yayılması servisi bekleyenleri bir hayli heyecanlandırmıştı. Bu heyecana biraz da geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkan “Facebook’u tahtından edecek, Twitter’a rakip olacak, Friend Feed’i bitirecek” şeklindeki söylentiler sebep olmuştu. Nihayetinde servisin davetiyeleri büyük çoğunluğun eline ulaştı ve tablo beklenenin çok gerisinde kaldı.

Continue reading

Ekonomik Durumumuz Nedir?

Not: Yazıdaki fikirlerimi lütfen siyasi ya da başka bir mesaj olarak algılamayın. Tamamen kendi düşüncelerimi paylaşmak adına yazmış olduğum bir yazıdır.

Birkaç haftasına kadar devlet büyüklerimiz ekonomimizin büyüdüğünü her yönü ile ekonomiyi düzelttiklerini iddia etmişlerdi. Ancak son haftalar gösterdi ki durum tam aksine işliyor. Ekonomi rakamsal olarak genişlese de bireysel olarak git gide küçüldü. Bu neden oldu ya da ileride neler bizi bekliyor?

Continue reading

Ben de Star Olacağım

Bilgisayarıma tıngır mıngır bir tv kartı bulmam ile birlikte televizyon izleme oranım da bir anda artıverdi. Kaç günsdür akşamları televizyonda ne varsa açıp izliyorum. Bunu yaparken gayet ciddi ve temiz bir şekilde işlerime de devam ediyorum. En çok izlediğim yayın türü elbette spor, daha doğrusu futbol. Ne kadar futbol müsabakası varsa izledim bu hafta. Televizyon kanallarından birine yorumcu olarak çağırsalar gayet güzel bir şekilde her maça yorum yapabilirdim :D. Özellikle Chelsea-Arsenal karşılaşması mükemmeldi. Neyse dağıtmadan asıl mevzuya dönelim. Futbol maçlarının yanında Oryantal Star ve Star Tv’de yayınlanan Popstar Alaturka (ismini yanlış hatırlamıyorsam) gibi starlık programlarını da izledim. Önceden olduğu gibi düşüncem hala değişmedi diyebilirim.

Continue reading