Windows 7 İçin Ücretsiz Sürücü Güncelleme Aracı

Bilgisayar sistemimizdeki donanımların yazılımların güncellenmesini sağlayan, bize zahmet vermeden bilgisayarımızda taramayı yapıp gereken sürücüleri indiren Radar Sync’i tanıtmıştım daha önce. Ancak Radar Sync ilk çıktığı zamanki gibi ücretsiz hizmet sunmuyor artık. Belli bir kapasiteye kadar bizlere izin veriyor. Bir de Windows 7’de çok işe de yaramıyor.
Continue reading

Bilgisayardaki Sürücüleri Zahmetsizce Güncelleyin

Bilgisayarımızda bulunan donanımlar işletim sistemi ile driver diye geçen Türkçesi “sürücü” olan yazılımlar sayesinde uyumlu olarak çalışıyor. Gerek işletim sisteminin sağlığı açısından gerekse donanımı sorunsuz bir şekilde kullanmak için bu sürücülerin her zaman son sürümlerinin yüklü olması gerekiyor. Bunu tek tek kontrol edip yüklemek ise çok zahmetli bir iştir. Çünkü bilgisayarda onlarca donanım ve sürücüsü yer alıyor. Bütün hepsinin sitesine girip sürücüleri bulmak çok zaman alır.

Continue reading

Haftalık Haber Turu-14

Yeni haber turunu TEDAŞ denen gereksiz kuruluş bir hayli engellemey çalışsa da nihayet yazabildim. Sanırım dördüncü girişimde yazıyı tamamen bitirebildim. Elektriklerimiz istikrarsız bir biçimde geliyor gidiyor, gidiyor ve bir daha gelmiyor 😀 Hava sıcak olunca insanın cinnet geçiresi geliyor. Neyse şahsi ve bölgesel sorunlarla sizleri daha fazla sıkmadan hemen haber turmuza başlayalım. ilk haberimiz yenilenmekte olan Turkmag‘den gelsin. Uzun süredir takip edemediğim Turkmag sanırım bomba gibi geliyor 🙂

Continue reading