insanın iki tane işletim sistemi kullanması ne kadar güzel diye düşünüyorum bazen. Sabah en sakin halinizde bilgisayarın başına geçtiniz büyük bir heyecanla ve güç düğmesine basarak çalıştırdınız. Windows açılışta böyle donup kalıyor ve siz sinirden çılgına dönüyorsunuz. Sonra birkaç reset attıktan sonra da dosya eksikliği hatası vererek “boot” bile yapmıyor :(. Bilgisayarda benim gibi çok önemli bilgileriniz varsa hard diski ya söküp bir başka bilgisayarda yedekleme yapacaksınız ya da kullandığınız ikinci işletim sistemini açıp “pehhh” diyeceksiniz. Ben ikincisini yapanlardanım. Dün bilgisayarım bana yukarıda anlattığım gibi bir sürpriz yapınca çareyi Pardus altından yedek almakta buldum. Verilerimin yedeklerini aldıktan sonra gecenin 1’ne kadar devam eden bir Windows kurma çılgınlığı yaşadım. Şimdi herşey güzel gibi ancak kurmadığım programları çok. Çünkü isimlerini hatırlamıyorum :). Bu yüzden akşam ne MSN’ye takılabildim, ne Fifa oynayabildim (fifa da gitti). Ancak normal hayatımız devam ediyor. insancıklar bayram için şehir dışına birer birer gidiyorlar. Soğuk havalar hala devam etmekte. Hmm bir de bazı forumlarda benim adıma üyelik alıp rastgele mesajlar yazan kişilikler varmış. Kendilerine bu hareketlerinden dolayı madalya takacağım yakında. Bugün bayramda harçlık verecek kişilerin adreslerini tespit edeceğim ve liste çıkaracağım. Son olarak ocaktaki çay kaynadığı için yazımı burada kesmek zorundayım kendinize iyi bakın anacım :).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

iki işletim sistemi kullanmak çok güzel, tabi oyun ve bir kaç program olmasa vindoz kullanmanın bir mantığı yok. Yalnız vindoz çöktükten sonra bir sorun daha çıkıyor ki oda grub olayı en kıllandığım şeydir mantıklı olanı grubu tekrar kurmak yerine diğer işletim sistemini tekrar kurmaktır. Siz Pardus kullanıyorsunuz kurulumu hem çok basit hemde çok çabuk. Ama benim bu aralar vindoz en az 15 dakkada açılmaya başladı korkuyorum çökecek diye ben ubuntuyu kurana kadar neler çektim.Tüm verilerimi kaybettim.

Bir cevap yazın

*