Bayramların en sevdiğim yanlarından birisi arkadaşlarım ile toplanmama, görüşmeme imkan vermesidir. Bazıları “satış” yapsa da çoğunluk sağlandığı için hoş oluyor. Bayramın ilk günü yani dün arkadaşlarım ile doyasıya gezdik, eğlendik, güldük, güldürdük… Tam anlamı ile harika bir akşam yaşadık hepimiz. Önce araba gezintisi arkasından “Balıkçılar” sefası ilaç gibi geldi (Balıkçılar; Alanya’da gençlerin akın ettiği bir mekan). Zaten böyle bir ortamda birşeyler içmek için çok ciddi ya da çok cesur olmalısınız. Tam yudumunuzu aldığınız esnada birisi patlatıveriyor bir espri, olan size oluyor. Burnunuzdan bile içtiğiniz şeyden geliyor :D. Gözleriniz sulanıyor, mideniz ağrıyor ve en kötüsü çevredeki dişicanlar hayretle sizi izliyor. Hmm benim başıma gelmedi ama karşımdakilerin başına geldi. Eve gelince yeni yıla girmeye az kalmıştı. Yılbaşı için herhangibir yere gitmemiş, televizyon da izlememiştim. Sadece atılan havai fişekleri izlemek ve mahalledekilerin coşkulu kutlamalarını izlemekle yetindim. Şimdi bilmiyorum merak ediyor musunuz ama 2007 yılına kod yazarak girdim :). Yeni yılda kardeşimden istediğim ilk şey dişlerimin arasında maden çalışması yapmak için kürdan oldu. MSN üzerinden ilk konuştuğum Pelin hocam oldu. 2006’nın son mesajını ablam çekti (: 2007 yılında ilk Orhan Gencebay’ın yeni albümünü dinledim… Hoş bir albüm mutlaka dinleyin (ıyy demeyiniz lütfen). Arada kaynamadan birkaç gün Alanya dışında olacağımdan dolayı en geç Perşembe gününe kadar güncellemer aksayabilir, mazur görün beni. Efem, 2006 yılında beni üzen, satış koyan herkesi kınıyorum. Yine de herkese teşekkür ediyorum. Tabi ki 2007’den beklentilerimizi saymazsak olmaz. Akaryakıta zamın yapılmadığı, Beşiktaş’ın şampiyon olduğu, Ajdar’ın televizyonlara çıkmadığı, bilgisayar dergilerine indirimin yapıldığı, ADSL hızının tavan yaptığı, kontör ücretlerinin 100 kontör=1YTL tarifesine uydurulduğu, elektriklerin sık gitmediği, ablanızın sigarayı bıraktığı, dişicanların arabalardaki sinyalizasyonun ne işe yaradığını çözdüğü ve en önemlisi h-yaman.com‘un gişe rekorları kırdığı bir yıl geçirmeniz dileğimle… 2007 muhtar adayınız ve aynı zamanda interneti lüzumsuz kullananlar cemiyeti başkanı h-yaman :).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

hepimize 😀 harbiden bende bişi yapmadım yılbaşında.. aldım aile boyu bir lays, 1 litre kola birde büyük browni 😀 tv izledim

2007 yılı herkese sağlık ve mululuk getirsin.

Çevremizdekilere olan hal ve hareketlerimizde unutulmaması gereken şey ;

Hayat satranç oyunu gibidir. Oyun bitince şahlar,vezirler,filler,piyonlar…. aynı kutuya konur.

Bunu not edelim lütfen. BEYiNLERiMiZE !!!!!

Bir cevap yazın

*