Son zamanlarda blog dünyası ile ilgili pek birşey yazmamıştım.Son yazımdan itibaren aradan geçen zamanda yeni bloglar açıldı, zaten yayında olan bloglardan bazıları temasını, tasarımını değiştirdiler.Bu yazımda istedim ki şöyle blog dünyasında bir magazin turu atalım, yeni açılanları tanıyalım.Tabi magazin deyince hemen aklınıza cıbıl cıbıl mankenler şunlar bunlar gelmeyecek ya da Ahu Tuba ve Meriç aklımızda canlanmayacak.Şaka bir yana bugün yeniden televizyona çıkmaya başlamışlar.Üff bütün kış boyu yine televizyonlarımızdaki bu aptallığı göreceğiz.Sanki yeter artık geç magazin turuna dediğinizi duyar gibiyim.Haydi başlayalım o zaman.

Efendim öncelikle yeni açılan bloglardan başlayalım.

ŞebnemFerah.biz:Şebnem Ferah’ın kişisel fan sitesi olarak düşünülmüş blog yapısında yayına giren hoş bir site.Tasarımı ve içeriği ile göz dolduran bu blogda Şebnem Ferah ile ilgili ne ararsanız var.Tabi sitede Yakuter imzası da olunca başka lafa gerek kalmıyor.

Yılmaz.gen.tr:Özellikle tasarımı benim çok hoşuma gitmişti ilk açıldığında ve yine öyle.Tasarım olarak da tam bir günlüğü anımsatan sitede muhasebe, bilgisayar ve gündem konuları ağırlıklı olarak işleniyor.

Falanfilan.org:Aslında bu sitenin tanıtımı birazcık geç kaldı.Açılalı bir hayli zaman olmuştu.içeriği ve özellikle teması ile göz dolduran güzide bir günlük.isimsiz kahramanı tarafından hazırlanan blogda her telden yazıyı bulabilirsiniz.Tasarımı Blix temasının düzenlenmiş hali.Bu hale getirmeyi başaran arkadaşımızı da buradan tebrik etmek istiyorum.

HayalDefterim.com:Genç arkadaşımız Pelin’in blogunda soluklanıyoruz şimdi de.Sitenin kurulumunu ve teknik desteğini Noktam.net‘in sahibi Semih Abimizin yaptığı tema seçiminde benim de ufacık bir katkım olduğu duygu yüklü hoş bir blog.

Umut Çetinkaya:Bu blogun alt yapısı yani kullandığı sistem WordPress’den farklı olup tamamen arkadaşımızın kendi eli ile kodladığı bir blog.Programlamaya yönelik makaleleri, web tasarım bilgilerini bu sitede bulabilirsiniz

Yeni açılan bloglar benim bildiğim veya aklıma gelenler bunlar.Hepsine aramıza hoşgeldin diyorum ve tasarımını, temasını değiştiren arkadaşların günlükleri ve diğer haberler ile turumuza devam ediyoruz.

Daha önce Skykhan, Hakan, Gürkan temalarını değiştirmişlerdi.Dün de Teknoseyir temasını yeniledi.Açıkcası bu yeni tema daha göze hoş geliyor ve sanki insanın içini okşuyor.Şu anda kullandığı temayı oldum olası sevdiğimi de belirtmek isterim.Yeni temaya geçerken Cem’in de katkısı olmuş (Şu Tekno Seyir yazan yeri o yapmış).Ayrıca Cem ve Noktam.net de yeni tema arayışı ve hazırlığı içindeler.Kimbilir belki de bir gece ansızın değiştiriverirler temlarını :D.Bunların yanında üzücü bir haberim var.Adem arkadaşımızın el emeği göz nuru, gönülleri okşayan Bunalim.org blogu ufak bir tedbirsizlikten dolayı artık yok.Umarım yeni bir arayüz ve güçlü yazıları ile yeniden aramızda olur.

Yine ara ara böyle yazılar yazacağım için tanıtılmasını isteyen arkadaşlar benimle iletişim bölümünden benimle irtibata geçebilirler.Magazin turumuz burada sona ermiş bulunuyor bir dahaki sefere görüşmek ümidiyle…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Kardeş Yazın için Teşekkürler .Magazin Turunu Yaparken Benim Blog’a Da ugramışın 🙂 wp olmadıgını bastırmışın saolasın . Klasikliğin dışında bana özel ayrı bişey istedim hepsi bu 🙂

vay teknoseyirin teması güzel olmuş.evet doğru söylemişsin benim blog maşallah her telden çalıyor..

Sanırım bir yanlışlıktan dolayı kapatılmış veya zaman aşımına uğramış benim site, beni de unutmadığın için teşekkürler hamdi.
Ama henüz buralardan ayrılamadım 🙂

Vay be, ne çok şey oluyor şu blog dünyasında. Ki bunlar bir kısmı. 😀
Eline sağlık Hamdi, bunalim.org’un da yeniden dönmesine sevindim, yeni açılan bloglara başarılar. falanfilanın tasarımı benim de dikkatimi çekmişti, tekrar tebrikler.

Ben de Tekno Seyir tasarımını değiştirdim, evet. Cem’in çok katkısı oldu sağolsun ama; belirtmekte fayda var, Hamdi de dahil birçok arkadaşın da katkısı oldu, rahatsız ettim kendilerini. Tekrar teşekkür ederim hepsine. 😀

iyi bloglamalar deyip, tamamlayayım sözlerimi. 🙂

Yaptığınız yorumlardan dolayı sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

hamdi yazı için teşekkür ederim… elimizden geldiğince güzel işler çıkarmaya çalışıyoruz 😀

Bir cevap yazın

*