Android 5 Lollipop sürümünü yazan mühendislerin kafasının güzelliğinden midir, unutkanlığından mıdır yoksa bir hikmeti var mıdır bilmiyoruz ama “sessiz mod” maalesef yok. Koskoca işletim sistemi ve küçücük bir özellik yok. İnsan ilk başta yadırgıyor ancak sonra titreşime alışıyor o da ilk cuma namazında son buluyor. “Değerli cemaat cep telefonlarımızı sessize alalım”… İyi de sessiz yok (:

Android 5 içinde direkt müdahale ederek bu durumu düzeltebileceğimiz menüler var ancak bir defa o ayarı yaptıktan sonra adımları tek tek not alıp ikinci işlemde o adımlardan gitmek gerekiyor. Yani çok karmaşık. Öyle ki bu eksiklik uygulama üreticilerinin de dikkatini çekmiş.

Great Bytes Software tarafından üretilmiş olan SoundHUD derdimize bir çare olmak için var. Sessiz mod seçeneği olmasa da sesini iyice keserek “sessiz mod” ile aynı duruma getirmiş oluyoruz, titremiyor bile. Uygulamayı telefonumuza indirdikten sonra ayarlardan görünüm ve kullanım şeklini ve ilave seçenekleri düzenliyoruz. Sonra da kullanmaya başlıyoruz.

wpid-screenshot_2015-02-27-10-23-14.png

Uygulama 13 gün boyunca tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanılabiliyor ancak sonrasında 3,99 TL bir ödeme yaparak kullanmaya devam edilebiliyor. Telefonumu sessize almak için para ödemem diyorsanız önümüzdeki güncellemeleri beklemeniz gerekebilir.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Merhaba oncelikle tüm sitenizi gozden gecirdim android dunyasiyla hasir neşir olan bilgili ve faydaya dayali bir website ve kişiliğe sahipsiniz. Note 3 N900 ıraktan alinma ve pasaporta kayitli bir telefonum var. Geçen gunlolipop 5.0 Rusya 04/25 son cikan versiyonunu yukledim. Ram,takilma,gec tepkime verme ve ozellikle batarya sorunuyla karsi karsiyayim. Sizin belirtmis oldugunuz sessiz mod bu guncelleme de halledilmis ama ram(2.33 surekli kullaniyor)ve bir gunde iki defa sarj ettigim batarya sorununu bir turlu halledemmedim. Bir cok programi offline veya kaldirmama ragmen sorunlar devam ediyor. Kazakistan roomunu yukleyip kurtulayim dedim ama bu seferde surekli ekranda hata kodlari almaktan birsey yapamaz ve mecburen rusya romuna geri dondum. Sizin bir oneriniz varmidir acaba çözümlerle alakali?yeni guncellemeyi bekleyin den hariç!

Bir cevap yazın

*