Dün Pazar olması vesilesiyle ve havanın güzel olmasından dolayı öğleden sonra Yiğit ile birlikte kendimizi dışarı attık. Yanımızda fotoğraf makinalarımızla birlikte Alanya Kalesi’ne doğru çıktık. Amaç daha önceden planlandığı üzere HDR teknikleri denenebilecek resimler çekmekti. Ancak bu pek mümkün olmadı 🙂 Yani çektik fotoğrafları çekmesine de HDR uygulama olayında takıldık. Ama hiç olmazsa güzel resimler çekip galerimize ekledik.

Özellikle makro çekim denemeleri yaptım dün. Bunlarda oldukça başarılı oldum diyebilirim. Unutmadan dün çektiğim resimlere galerideki şu bölümden ulaşabilirsiniz. Flickr’a yüklediğim resimlerimin 1024×776 çözünürlükte olduğundan birçoğu duvarkağıdı olarak kullanılabilir düşüncesindeyim.

HDR’ye tekrar gelecek olursak; ya benim çektiğim resimlerde sorun var ya bende sorun var ya da bilgisayarda 🙂 Maalesef Photomatix’in en büyük zaafı olan renkleri karıştırması sorunu ile karşı karşıya kalıyorum hep. Mesela gökyüzü kimi zaman mor çıkarken denizler turuncu olabiliyor 🙂 Ama durmak yok, denemeye devam ediyorum. Hangi karede güzel bir HDR olayı yakalarsam hemen haberdar edeceğim.

Ayrıca tez zamanda profesyonel bir makina almayı düşünüyorum. Sanırım o vakit daha güzel çalışmalar ortaya koyabileceğim.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Hepside birbirinden güzel fotoğraflar. Bir sürü masaüstü arka planım var artııık:)

Resimlerin hepside oldukca başarılı ve güzel eline sağlık yalnıızz kedicik resminde pek başarılı olamamışsın :)) tırmalıycak diyemi korktun acaba he hee 🙂 birkaç resim aldım ilk önce papatyaları tabiki papatayı çok severim teşekkürler.

Önce sağlam bir makine ye sahip olmalısın hamdicim 🙂 Bence kendimde kullanıyorum Nikon D50 bu tür işlemler için dijital ortamda hiç oynamadan istediğin kareleri yakalayabilirsiniz bendeki ekipmanlar

Nikon D50 D-SLR Fotoğraf Makinesi
•18-55mm Nikon DX AF-S Nikkor G ED f3.5-5.6

valla tavsiye ederim 😉

Çoğu kişi Nikon tavsiye ediyor. Bende yakında bir zamanda makine almayı düşünüyorum ama canon ‘Mu nikon ‘Mu yoksa bakşa bir markamı tam kestiremiyorum..

yakın zaman da yenileyelim bu çekimleri 🙂
yeni teknikler buldum .. tripod’u da sipariş ettim 😀

@henster, Nikon al 🙂 En güzeli onlar. Şahsi tercihim o yöndedir.
@yigit, ohh yarasın 🙂 Ama sorun çıkmazsa tabi eheheh 🙂

internete uzun zamandır uğramıyodum=) rsslerime bi baktımki Hamdi Abi baharı getirmiş üstelik içinde “deniz” olan fotolarda var iyi geldi fotoğraflar içim açıldı Denizlide yaşıyoruz ama denizimiz ekseik ya sinirimi bozan şeylerden biride bu nedense….Bu arada makroda benim sonyericson w810i de çok başarılı kapışalım mı hamdi abi:P

Güzel resimler dünden beri benimde içimde bir bahar fotoğrafları çekme arzusu var ama bakalım ne vakit fırsat bulabileceğim

Bir cevap yazın

*