Hotmail, Live Mail E-Postalarını Bilgisayara indirme

Birkaç gündür çok ihtiyaç duyduğum bir konu var ki bana saçlar başlar yoldurtan türdeydi. Hotmail adresindeki e-postaların hepsini bilgisayarıma indirmek istiyordum fakat hiçbir yerde indirme ibaresi ya da açıklaması bulamadım. Google’a sordum fakat o da “ben de bilmiyorum, sen öğren anlat” dedi adeta 🙂 Kendileri şu sıralar Amerika’da olan Cem‘e sorduğumda ise Windows Live Mail Desktop‘u denememi söyledi.

Continue reading

Windows Live SkyDrive Türkçe

Geçtiğimiz aylarda Microsoft Live ailesine Skydrive adlı, kullanıcıların dosyalarını depolayabileceği ve diğer insanlarla paylaşabileceği bir servisi hizmete sunmuştu. Ancak servis beta aşamasında olduğu için ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkedeki kullanıcı bu hizmetten faydalanamıyordu. Ancak Skydrive artık 38 ülkede kullanılabiliyor. Buna Türkiye de dahil.

Continue reading

Haftalık Haber Turu-20

internet üzerindeki gelişmeleri ele alacağımız bir haber turundan daha merhaba. Geride bıraktığımız haftanın internet gündemi de bir hayli yoğun geçti. Gelişmelere geçmeden önce Türk Telekom’un Antalya bölgesinde bir türlü gideremediği hatayı anlayabilmiş değilim. Destek hattına ne zaman internetim yavaş diye (1024 olması gereken hız 200 lere düşünce) telefon açsam “beyefendi bölgesel bir arıza var, arkadaşlar çalışıyor” cevabı ile karşılaşıyorum. Özellikle öğle saatlerinden olan bu sinir bozucu olayın arızasını halen bulamamış olması Telekom’u gözümde kat kat daha da düşürdü. Bir firma eğer bir işi bu kadar ciddiyetsiz yapıyorsa başkalarına işi devretmeli.

Continue reading