Cuma gününden bu yana ulaşamadığımız bloguma nihayet erişme şerefine nail olduk. Sorun datacenter’da sitemin yüklü olduğu sunucunun taşınma işlemi yapılırken vatandaşın birinin bilgisayarı kapatmak yerine fişini çekmesi ve sonrasında hard diskin yanmasından kaynaklandı. Bu süre zarfında cinnet geçirdim, geçirttim (Bknz. Taha), yakacaktım gezegeni ya neyse ucuz yırttılar. Kendimi veri kaybı olmamasından ötürü çok ama çok şanslı hissediyorum. Bir daha böyle bir problemin yaşanmamasını dilemekle birlikte saygılarımı sunarım. Güzel makalelerin aklımda olduğunu da dipnot olarak şettirmek isterim.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

nixcon’un çektiği fiş galiba, ni’dekileri de baya uğraştırmış. Veri kaybınızın olmamasında çok sevindim.

Nixcon veri merkezinin kapanması ve yeni veri merkezine taşınma sürecinde tüm siteler kapanmayı dahi hissetmemiş taşıma işlemi gece gerçekleştirilmiştir.
Yeni veri merkezine neredeyse herdakika giren çıkan olduğundan ve onlarca makinanın yerleştirme işlemi yapılırken teknik ekipten birisinin yanlışlıkla bizimde bağlı bulunduğumuz elektirik kablosunu çekmesi sebebiyle hddmiz çökmüş daha açıklayıcı bir tabirle yanmıştır.Yedeklerimiz elimizde olduğundan yeni hddye işletim sisteminin kurulması ve sql ayarları biraz uğraştırmıştır.
Sonuç olarak kayıpsız bir şekilde ve olabileceğimiz en hızlı şekilde bu aksiliğinde üstesinden gelmeyi başarmış bulunmaktayız.
Birdaha böyle bir sorun yaşamamak dileğiyle.

iyi bıdıbıdılar 🙂

Çok geçmişler olsun. Tabii herkesin başına gelebilir. Hostingci arkadaşlar heralde çok dikkat etmiyorlar. Benim başıma da benzer vakalar gelmişti. Ucuz atlattık Allahtan.

Blogum gözüm, kulağım gibidir. Sorun çıkarsa gözüme uyku girmez. Çocuğum gibi (daha baba değilim gerçi ama heralde böyle birşey olsa gerek)…

Makalelere tam gaz devam. Blog sevgimin (yok yok tutku diyelim) başlamasında önemli rol oynayan kişilerdensin. Kendinin kıymetini bil.

Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

*