Bazen internetten bir metni kopyalayıp birilerine göndermemiz gerekebiliyor. Eğer MSN ya da benzeri program kullanıyorsak belli karaktere kadar metinleri karşı tarafa iletebiliyoruz. E-posta veya diğer işlemlerde ise iş uzayıp gidiyor. Bu zahmeti ortadan kaldıran bir servis varmış ve keşfedilmeyi bekliyormuş. TinyPaste kopyaladığımız herhangibir yazıyı yapıştırıp onu link olarak bize sunan çok güzel bir nimet.

http://tinypaste.com adresine girdikten sonra boş metin kısmına istediğimiz içeriği faremize sağ tıklayıp “yapıştır” diyor ve “submit” butonuna basıyoruz. işlem sonunda ise çok kısa bir link veriyor sistem bize. http://tinypaste.com/d920c adresinde örneği görebilirsiniz. Bu linki aldıktan sonra paylaşmak istediğimiz kişilere gönderebiliyoruz. Ayrıca karşı taraf bu bağlantıya tıklayıp metin üzerinde değişiklik yapabiliyor. Aynı şekilde “submit”butonuna basıp yeni bir link alarak da ekleme işlemi yapılmış oluyor.

Eğer kod paylaşmak istiyorsak ya da kodlara aynı işlemi uygulamak istiyorsak tagleri otomatik tanıyıp renklendiren Pastebin.ca daha uygun bir alternatif olur. Onun dışındaki uygulamalar için TinyPaste‘yi kesinlikle tavsiye ederim. Hatta yeri geldiğinde kod için bile 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*