WordPress ile tanışmış birçok insan mutlaka kodlara bulaşmıştır. En basit facebook adresi eklemesini bile “sidebar” içerisine eklemek için kodları eliyle tutmuş gözüyle görmüştür. İşin biraz daha ileri kısmında tabi tema düzenleme veya sıfırdan tema yapmak duruyor. İster sadece site yöneticisi olalım ister tema düzenleyelim istersek de sıfırdan tema kodlayan iyi bir kodlamacı olalım bazı zamanlar hazır kod parçalarına ihtiyaç duyarız. İlk aramamız Google veya WordPress Codex içerisinde gerçekleşecektir. Şimdi bunların yanına bir de WordPress Snippets‘i ekliyoruz.

WordPress Snippets içerisinde güncel kod başlıklarını etiket sistemi ile bulabiliyoruz. Bunun dışında kendi aramalarımızı da arama kutusu yardımıyla yapabiliyoruz. Arama sonucunda konuya gittiğimiz zaman kod ve hangi dosyaya ekleneceği bilgisini alıyoruz. Altına yapılan yorumlar ise güzel fikirler veriyor insana kod ile ilgili.

Oldukça güzel bir çalışma ve kaynak olacağı kesin. Tabi gün geçtikçe içeriği de büyüyecektir, her aramaya cevap verebilir hale gelecektir.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Sayın Yaman,
Ben bir akademisyenim.Web Apps.WebSite Building.vb.teknik konularda ise amatörüm.
Bugüne kadar binler,milyonlarca web sitesi,makale,essays vs. okudum(bizlerin en fazla gerçekleştiği eylem)
İnanın,bugüne kadar rastladığım-Yabancı siteler hariç-özellikle de WordPress ağırlıklı,en çok bilgilendiren site sizinki.
Bendeniz fazlasıyla yararlandım.İki gündür tek tek yazılarınızı okuyor,inceliyor,önerileriniz doğrultusunda bazı uygulamları da yüklüyorum.
Sitenizi kendi sitelerimde “Recommendation~Tavsiye” başlığıyla ekleyecek,Rss feedinizi de koyacağım.
Bilginize bereket,ellerinize sağlık,başarılarınızın berdaim olmasını diliyorum…
Sevgi ve Saygılarımla

Sayın Yaman,
Bendeniz emekli bir akademisyenim.
Sitenizi detaylı inceledim.Çok beğendim.
Adeta bir referans,yol gösterici,özellikle de bu alanda
yeni olan-benim gibi-web çaylakları için,sitenizde yararlanılabilecek, öğrenilebilecek vb.harika içerikler bulunuyor.
Ben çok yararlandım.Ve sitenizi bana ait-yukarıda belirttiğim ” Dedegi Com” yanısıra,İngilizce-Türkçe yayın yapan “HOPLA Dedegi” (hhtp://hopladedegi.com/) adlı siteme de;
“Çok yararlı bir Türk Sitesi tavsiye ediyorum.
Sloganı:”yürümeyi öğrendi, sıra koşmaya geldi!”
Recommending a very useful Turkish Site.He’s slogan is:”he learned to walk,it’s time to run” ifadeleriyle ekledim(widget alanlarında)
Bir kaç gün önce de yorum göndermiştim ,ancak henüz yayınlanmadığını-belki de bir hata yaptım,yorumu size ulaştıramadım-gördüğümden ikinci kez bu yorumu sunmaktayım.
Başarılı,paylaşımcı,yararlı,toplum dostu ve örnek bu faaliyetiniz için sizi içtenlikle kutluyor,sitenizden daha uzun süreler bilgilenebileceğim umudu ve mutluluğu ile sağlıklı günler diliyorum…
Sevgi ve Saygılarımla

Bir cevap yazın

*