Dün bu haberi Noktam.net’de görmüştüm.Habere göre Diyanet işleri Başkanlığı çocuklara namazı öğretmek ve onları namaz kılmaya teşvik etmek için bir kitap çıkarmış.Kitabın içerdiği temel dini bilgilerin yanı sıra sonuna da bir Örümcek-Adam macerası eklenmiş. Fakat bu çizgi romanda bildiğimiz Örümcek-Adam`la karşılaşacaklarını uman küçükler hayal kırıklığına uğrayacaklar, çünkü burada namazı kaçırmak üzereyken örümcek hisleri zil çalan, suçlularla savaştıktan sonra dini sohbete giden bir Örümcek-Adam profili çizilmiş.Kitabın sonunda Örümcek-Adam`ın kendisine özenen çocuğa söylediği söz ise kitabın genel düşüncesini özetliyor: “En büyük süper kahramanlık kişinin kendi ahiretini kurtarmasıdır”. Kitaba ilgi ve tepkiler de bir yandan artıyormuş.Diğer yandan da bakacak olursak güzel bir uygulama diyebilirim.En azından çocuklara güzel bir yol gösterici olur.Diyanet işleri Başkanlığı’nı tebrik ediyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

evet güzel bir uygulama en azından m.e.b’in çıkarttığı fıkra ve tekerlemek kitaplarındaki gibi çocuklara argo öğretmiyor… herifler Türk kültürü adı altında saça sapan argo dolu tonla tekerleme yazmışlar kitaba ya.. dur ya ben bu kitabı kardeşime alıcam 😀 adam tam bi spiderman hastası kitap kapları falan 😀

ömuhahaha ne güzel baba bizim zamanımında yoktu ki böyle şeyhler

@Gürkan evet doğru söylüyorsun o kitaplarda argo şeyler vardı bak.Bu kitap senin kardeşin gibi Spider Man kardeşimizin hastaları tarafından ilgi görür diye çıkıyor.

@Eren olm bizim zamanımızda camiye giderdik yazları :D.

Bence spider-man yerine daha iyi bir süper kahraman bulunabilirdi.
Eğer çocuğunuza bu şekilde bir öğretide bulunursanız çocuk namaz kılacağı zaman her türlü elbiseyi giyer. Namaz kılarken üzerinizde hiç bir hayvan resmi bulunmamalı. Tabi ki öğretisi tamamen ilgi çekici ama yinede farklı olsaydı daha iyi olurdu.

ben derim ki o kadar takılmaya gerek yok namaz kılmanın şekline

Bir cevap yazın

*