Akşam haberleri izliyorum bir kaç tane önemli haberden sonra geçtiler magazin turuna.Kardeşim zaten yeterince magazin programı yok mu?Ülkede veya dünya da hiç olay yokmu da gelişi güzel haberler yayınlıyorsunuz.Sonra da reklamlarda yok haberin doğru adresi, yok ilkeli, tarafsız, kaliteli haber, yok efendim gerçek haber gibi yalan sloganlar kullanıyorsunuz.Şimdi diyeceksiniz neden bunları yazıyorsun, ne oldu ki?Gerçek haber yapıyor zaten adamlar.Peki o zaman buyrun cevabı.

izlediğim kanalda tam 10 dk. Yılmaz Erdoğan’ın evlenmesi ile ilgili haber yapılıyor.Yok konukları var onlara birşeyler soruluyor şöyle yapılıyor böyle yapılıyor.Tamam güzel ama bu haber değil ki.Yanlış anlaşılmasın ben Yılmaz Erdoğan’ı çok severim ve kendisinin evlenmesine de çok sevindim.Ancak bunu abartarak haber yapacak ne var.Bir başlık altına ver geç.

Aynı kanalda israil-Filistin savaşı ile ilgili yapılan haber sadece 1,5 dk. sürdü.Madem doğru, ilkeli, kaliteli haber yapıyorsun da neden çıkıp savunmuyorsun masumların haklarını.Neden çıkıp da söylemiyorsun “o masum çocukların, o ufacık bebeciklerin ne suçu var”?Kusura bakma ama senin kaliteli, doğru, gerçek haber anlayışın buysa o kanalı hemen kapat.Bu bir kanal için geçerli değil neredeyse hepsi için geçerli.Şimdi Altta iki resim var.Arasındaki birçok farkı bulabilir misiniz?

yilmazerdogan-9agustos.jpg

Yakşaşık 10 dk. haberi yapılan Yılmaz Erdoğan’ın evlenmesi

savas_is_fil.jpg

Bir insanlık ayıbı olan, bir katliam olan ve gerçek insanların yüreğini sızlatan savaşın fotoğrafı

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

inan şu eleştirilerine bayılıyorum h-yaman.Çok güzel bir konuya dikkat çekmişsin.Reklamlarda kalite, gerçek gibi yalandan sloganlar söyleniyor ancak habere bakınca hiç de böyle değil

katılıyorum zatern magazin haberleride hep çok saçma gelir bana ya banane kim kiminle çıkarsa çıksın? birde şu aralar bikini ile yakalama muhabbeti var allahım ya lan millet denize neyle gircek töbe töbe birde sanat yapan bir insanın (yani bnm gibi et kemik işte) hayatı neden benden üstün olsun ve ben onun her yaptığı olayı takip edeyim?

Öyle ya bizde hergün çatır çatır kod yazıyoruz, program yazıyoruz yeri geliyor onlardan daha ünlü oluyoruz ama bizi hiç göstermiyorlar.Bir de dediğin gibi neden onların hayatı bizden üstün olsun ki?

Yılmaz Erdoğanın yazmış olduğu “sen hiç ateşböceği gördun mu” oyunuda şöyle bir sahne vardı -insanların deli diye dışladıkları aslında üstün zeklalı olan bir kadın(gülseren), haberlerde izlediği yoksul insanlar hakkındaki haberden sonra çıkan maymunlarla ilgili habere kızıp tvyi pencereden aşağı atar- hazır yılmaz erdoğanla bu konu buluşmuşken tekrar yazmak lazım diye düşündüm…O da gülerdi herhalde bu habere yada ağlar mıydı artık..
bana göre bu kanallara prim vermemek lazım, yani bırakın izlemeyin zaten adamlar tüm işlerini bu şekilde yürütmüyorlar mı ne izleniyorsa onu yapıyorlar..bırakın izlemeyin… ❗

Bir cevap yazın

*