İnternet üzerindeki günlük kavramı başlamadan önce ajandalara, özel defterlere yazdığımzı günlüklerimiz vardı. Bu günlüklerde içimizi döker ve tüm gizlimizi saklımızı oraya yazardık. Hâlâ yazanlar mutlaka vardır ancak bunların sayısı oldukça azdır. Günümüzdeki günlük kavramında ise karşımıza bloglar çıkıyor. Burada yazdıklarımız paylaşılıyor. Özel günlük tutmak ise hem internet üzerinde çok sağlıklı değildi hem de daha zahmetliydi. Şimdi tanıtacağım servis ise özel günlük yazmak isteyenlere hizmet veriyor.

Penzu, aynı defterimize, günlük defterlerine yazdığımız gizli saklı şeylerimizi muhafaza etmek için kurulmuş bir servis. Yani eski usulde günlük tutmak için çok güzel bir servis. Üstelik görüntüsü ile de bu durumu tamamlıyor.

Fotoğraf ekleme seçeneği, istersek paylaşma seçeneği ve özel şifre verme seçenekleri bulunuyor. Servisin avantajı kağıt masrafından ve sarfiyatından kurtarma, tarihe göre dizinlemesinin daha iyi olması ve tabi ki internetin olduğu her yerden kolayca erişim sağlaması.

Bu alanda gördüğüm en aklı başında ve oturaklı servis 😉

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Bir cevap yazın

*