Sanırım seçimlerin hemen ardından gündeme oturdu Obama ziyareti. Ana haber bültenleri, ara haber bültenleri, gazete sürmanşetleri, bloglar ve daha neler neler Obama’ya çoktan hazırlıklarını yaptılar. Sitelerde hoş geldin Obama yazan pankartlar gördüm. Hani ben de sevmem değil ama sadece isminin Hüseyin olmasından çok uzaktan adaş olmamızdan ötürü.

Buraya kadar herşey normal gibi görünse de ABD’ye başkan seçildiği vakit Van’da kesilen kurbanları unutmamanın da verdiği duyarlılıktan dolayı biraz abartıldığı kanısındayım. Hangi ülkeye Tayyipcim gidince bu kadar önlem alınıp uygulamalar yapılıyor?

Sevdiğim ki hergün izlediğim haber bültenini sunan sayın Uğur Dündar’a da bu yüzden çok gücendim. Döndürdü döndürdü Obama’yı gösterdi, onu övdü vs. vs. Hayır madem haber yapmak istiyorsunuz haftasonu yapacağımız nargile keyfini yayınlayın, belki Obama da gelir.

Hepsini geçtim de bir bey amca vardı haberlerde; kendisi Obama’nın Türk olduğunu iddia ediyor elindeki kağıtlarda padişahlarımızdan birinin tuğrasının olduğundan filan bahsediyor. Dayıcım, senin başka işin yok mu? Evdeki muslukları filan bir kontrol etsen, belki akıtıyorlardır hani?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bir cevap yazın

*