Web tasarımda en çok kullandığımız öğelerden birisi menulerdir. Yaptığınız sitelerin arayüzünü hazırlamak için bir de CSS kullanıyorsanız mutlaka bazı yerlerde zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Bunlardan belki de en çok sorun yaşatanlarından birisi “Tab Menu” diye alem-i zahiride nam salmış sekmeli menulerdir. Bu yazımda tanıtacağım program hazır sekmeli menüleri içinde barındırıyor ve kolayca kodladığımız CSS’ye entegre etmemizi sağlıyor.

CSS Tab Designer 2 isimli programı açtığınızda üç sütun halinde karşımıza çıkıyor. En soldaki sütun seçtiğimiz örnekteki menu öğelerini barındırıyor. Ve bu öğeleri düzenlememizi, yeni öğe eklememizi sağlıyor. Ortadaki sütunda programın içinde mevcut olarak gelen menü örneklerini gösteriyor. istediğiniz menü örneğine tıklayıp en sağdaki sütunda izleyebiliyorsunuz. Yatay ve dikey menü şekilleri mevcut. En sağ sütunda gösterdiğiniz menu örneğinin alt kısımda bulunan “Code” sekmesinden kodlarını görebilirsiniz. Eğer menu tasarımınızı geliştirmek istiyorsanız program bu yönü ile de size yardımcı oluyor. Kodları inceleyerek kendi menü tasarımlarınızı da geliştirebilirsiniz.

CSS Tab Designer 2, hazırladığınız sekmeli menüyü “html” formatında kaydetmenize de izin veriyor. Eğer listeler, menüler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka bu programı deneyin.

CSS Tab Designer 2

Programa Işınla Beni 1.35MB

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

12 comments

prograhın linki yok. 🙁 Ama yine de eline sağlık… 🙂

Hamdi kardeş senden Allah razı olsun . . .
Programda bakdım ama göremedim veya programda öyle bir özellik yok. Demiray kardeşin sitesindeki menüler gibi aşağıya doğru açılan menüler için ne yapabilirim.

Hamdi kardeş sitenin linkini yanlış vermişsin 😀
bak buldum
[url=http://www.fatihhayrioglu.com/?p=217]Buradan[/url]

yaw okuldaydım okulda bi hata veriyodu belki o yüzdendir. 🙂 Neyse bakalım güzelmiş mi? 🙂

menüler dışında css editör alanında sence en iyisi hangisi ?? wordpress in custom css varda ücretli ??

binlerce yerli yabancı blog inceledim ama bu şimdiye kadar gördüklerimin en iyisi hem şablon hem içerik çok kaliteli kutlamak istedim ayrıcada çoook kıskandııım :(((

teşekkürler gerçekten çok istifade ediyoruz yazılarından. böyle bir program arıyordum ne zamandır.

Bir cevap yazın

*