Çılgın Tedaş

Az önce Tedaş’a fatura yatırmaya gittim. Sırada bekleyenler, esneyenler, uyuyup horlayanların akustiğinin yanında çalışanların da klimasız bir ortamda çalışmanın verdiği olumsuzlukla olan manzarayı bir kenara bıraktım. Nedeni ise sıra numarasının yazılı olduğu fişti. Fişte tarih 22/01/2020 ve saat 22:30 olarak görünüyor sıra numaram 281 olmasına rağmen önümde bekleyen 284 kişinin olduğu yazılıydı. Hep söylemişimdir bu Tedaş çok çılgın kurum diye (: Fotoğrafını yazının devamında görebilirsiniz fişin.

Continue reading

DailyMotion da Engellendi

Bir Cuma gününün muhteşem sabahında bilgisayarımın başına belki Youtube bugün açılmıştır diyerek oturdum. Youtube açılmasına açılmamış ancak bir diğer popüler video paylaşım sitesi DailyMotion da “Mahkeme Kararı ile Erişime Engellenmiş” mişmiş. Diyecek kelime, söz, cümle bulamıyorum. AKP kapanmadı ama internet siteleri bir bir kapanıyor. Bu iş nedir, necidir? Hayır çekin fişleri hiçbir yere giremeyelim de herkes kurtulsun!

Yorumsuz

Dün araba ile eve doğru gitmekteyken, Türk insanının azmini, ilginçliğini, cesurluğunu ve sınır tanımazlığını gösteren bir kare yakalandı cep telefonumun objektifine. Cep telefonunda kamera olmasının faidesini ilk kez bu kadar iyi anladım. Anında çıkartıp cırt diye çekiveriyorsunuz. Yazının devamındaki fotoğraf tarafımca çekilmiş olup trafiği aksatacak hiçbir harekette bulunmamıştır. Çünkü bu kare kırmızı ışıkta beklerken çekildi, tamamen trafik kurallarına uygun 🙂 Bir motora 3 kişi nasıl biner? Siz de benim gibi meraktaysanız buyrun efem.

Continue reading