Bir Cuma gününün muhteşem sabahında bilgisayarımın başına belki Youtube bugün açılmıştır diyerek oturdum. Youtube açılmasına açılmamış ancak bir diğer popüler video paylaşım sitesi DailyMotion da “Mahkeme Kararı ile Erişime Engellenmiş” mişmiş. Diyecek kelime, söz, cümle bulamıyorum. AKP kapanmadı ama internet siteleri bir bir kapanıyor. Bu iş nedir, necidir? Hayır çekin fişleri hiçbir yere giremeyelim de herkes kurtulsun!

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

-Bu uygulamayı yapanları lanetliyorum.
-internetin bukadar yavaş çalışmasına sebep olanları lanetliyorum.
-Basiretsiz yönetimi lanetliyorum.
-Sırf inat yada zevk uğruna kafasına estiği gibi yararlı siteleri kapatan,onlarca saçma sapan siteler porno,adult siteler çöp warez siteler dolup taşarken bunları kapatmayan beyinleri lanetliyorum.
-Babasından 5Ytl alan site açıyor bu devirde abuksabuk bunlara engel olmayan olamayan çevreye yarardan çok zarar veren siteleri kapatmayan yönetimi lanetliyorum.

DailyMotion bende halen açık…

Yazık yahu! Düştüğümüz hallere bak…internette küllüm yasakcı bir zihniyete sahip bir ülke olduk çıktık. Çin’i eleştirirken…

Bokunu çıkarttılar. Sinan iŞLER’in bu konu üzerine msnden söylediği bir söz hoşuma gitmişti. “internet kendi topraklarımız dahilinde değil”. Öyle hakaten, internetti bölgesel olarak ayırmakta nasıl bir hikaye. interneti yeryüzünden bağımsız kabul etmeli.

Adnan Menderesin hükümdarlığı zamanında basını susturması gibi birşey aslında bu.Teknoloji gelişti ama beyinler hala eski.

Bir cevap yazın

*