Türkçe Elektronik Kartvizit: Alo Kartvizit

Daha önce elektronik ortamdaki kartvizit uygulamasından bahsetmiştim. Dün gördüm ki bunun Türkçe örnekleri de var. Alo Kartvizit, işlev, kullanım kolaylığı ile kesinlikle yabancı servislere alternatif olabilecek düzeyde hizmet veriyor. En büyük artısı da Türkçe olması ve bu yüzden kullanımının biraz daha kolaylaşmasıdır. Ancak servisde tek hoşuma gitmeyen durum ismidir. Daha orjinal bir isim bulunabilirdi (: Ama yine de kullanmaya değer.

Elektronik Kartvizit Oluşturma ve Paylaşma

Sosyal ağların ilerlemesi elbette iş alanında da değişimlere yol açtı. Önceden matbaa basımı kağıt kartvizitler artık yerini elektronik ortamdaki portfolyo ve elektronik kartvizitlere bırakıyor. Elektronik kartvizit oluşturmak ve dağıtmak diğer usule göre daha ekonomik ve daha kolay. Bu yönde internet servisleri de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir WordPress temasını da tanıtmıştım. Bu yazımda da elektronik kartvizit oluşturabileceğimiz ve paylaşabileceğimiz bir servise göz atacağız.

Continue reading

WordPress İçin Dijital Kartvizit Teması

Sosyal ağların artması ile birlikte kişisel siteler yerini bu ağlarda yer alan hesapların bağlantılarının bulunduğu alanlara bırakmaya başladı. WordPress için de bu konu da bir tema gördüm. Dijital Business Card adındaki temada iki sayfa var. Bunların birinde profil resmi tarzından bir resim, isim, şirket, iletişim adresi bulunurken ikinci sayfasında da sosyal ağların linkleri gösteriliyor. Temanın en güzel yanı istenilen ağı kodların arasında boğulmadan WordPress admin panelinden ekleyebiliyor ve bu işlemi tema içinde yer alan tema seçeneklerinden yapabiliyor olmamız. Bu konuda en başarılı bulduğum temalardan olan Dijital Business Card hakkındaki notları okumak ve ücretsiz olarak indirmek için Human 3rror‘a uğramak yeterli olacak.