Bazen karşındakini anlamasan bile anlıyormuş gibi davranmak çok önemlidir. Ben çok sık yaparım mesela bunu. En son dün akşam iri yarı devasa boyutlarda Norveçli bir amca geldi. Önce İngilizce konuştu anlaştık ama sonrasında Almanca ve diğer dillere yönelince sadece ara kelimeleri seçerek anlıyormuş gibi davrandım. Sonuç olarak 15 dk gibi bir süre boyunca hiç susmadan konuşan bey amca mutlu oldu ben de sıkıldım. Anladıklarım ise bu amcanın Norveç’te restorantları varmış ve kapatmış. Zamanında komandoymuş. Ben yedim mi yemedim tabi.

Bu sadece bir örnekle geçilmez, çoğu zaman kız arkadaşına, arkadaşına, annene, babana aklına kim gelirse ona da aynı şekilde davranabiliyorsun. Hayat böyle akıcı işte.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Gerçekten bende de çok oluyor bu gibi durumlar. Aynı dili konuşsak bile ya karşımdaki benden kültürlü ya da ben onu aciz gördüğüm için anlama problemi oluyor. Problem demeyelim de, anlıyormuş gibi davranmak diyelim. 🙂

Olaydan tamamen kopmuş olsam bile, her dediğini onaylatma merakına sahip hocalarda yapıyorum kendisini. 🙂

Bir cevap yazın

*