Reklamlardan Aklıma Takılanlar

Cif reklamlarında, “Taşmayan kahve” , “Kırılmayan yumurta” dedikten sonra, dış ses “Maalesef hayat bu kadar mükemmel değil” demektedir. Bu adamlar hayatın mükemmelliğini bu tarz şeylerle mi ölçmektedir? Yani kahveyi taşırmayan bir cezve olsa, hayat mükemmel mi olacaktır? Kırılmayan yumurta bulsak hayat tadından yenmeyecek midir? Nedir?

Biskrem reklamlarında, neden hatun kişi her “Bi biskrem versem” dediğinde istediği her şeyi yaptırabilmektedir. Bu adamların cebinde bir paket bisküvi alacak parası yok mudur?

Arzum Kahve Makinesi reklamlarında geçen “Bunun farkı, bunda kahveyi kendin pişiriyorsun.” cümlesinin anlamı nedir? Kahveyi kendimiz pişireceksek kahve makinesi almanın mantığı nedir?

Tefal Clipso reklamının hedef kitlesi kolsuz insanlar mıdır? Eğer öyleyse neden daha net anlatılmamıştır? Kolsuz kızı olan anneler de mi kolsuzlar için olan tencereleri kullanmalıdır?

“Tutması kolay, bırakması zor” sloganlı Pepsi reklamında tutunduğu demiri bıraksa %99.9 ihtimalle ölecek olan adamın Pepsi`yi kolay tutuşu bu mudur? Eğer öyleyse Pepsi’nin zor tutuşu nasıldır?