Cif reklamlarında, “Taşmayan kahve” , “Kırılmayan yumurta” dedikten sonra, dış ses “Maalesef hayat bu kadar mükemmel değil” demektedir. Bu adamlar hayatın mükemmelliğini bu tarz şeylerle mi ölçmektedir? Yani kahveyi taşırmayan bir cezve olsa, hayat mükemmel mi olacaktır? Kırılmayan yumurta bulsak hayat tadından yenmeyecek midir? Nedir?

Biskrem reklamlarında, neden hatun kişi her “Bi biskrem versem” dediğinde istediği her şeyi yaptırabilmektedir. Bu adamların cebinde bir paket bisküvi alacak parası yok mudur?

Arzum Kahve Makinesi reklamlarında geçen “Bunun farkı, bunda kahveyi kendin pişiriyorsun.” cümlesinin anlamı nedir? Kahveyi kendimiz pişireceksek kahve makinesi almanın mantığı nedir?

Tefal Clipso reklamının hedef kitlesi kolsuz insanlar mıdır? Eğer öyleyse neden daha net anlatılmamıştır? Kolsuz kızı olan anneler de mi kolsuzlar için olan tencereleri kullanmalıdır?

“Tutması kolay, bırakması zor” sloganlı Pepsi reklamında tutunduğu demiri bıraksa %99.9 ihtimalle ölecek olan adamın Pepsi`yi kolay tutuşu bu mudur? Eğer öyleyse Pepsi’nin zor tutuşu nasıldır?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Yani senden de bu beklenir.Orda topluma mesaj göndeiyor.Ama sen anlamazsın ki.Sadece eleştiri yaparsın

Sus sus zaten senin gibi duyarsız vatandaşlar bu hale getirdi ülkeyi.Ne mesajı sen de.

EVET DERYA ABLA DOĞRU SÖYLÜYOR ORADA TOPLUMA MESAJ VERİLİYOR.ORTAAM SEN BENCE HEMEN ŞURAA BIRAK BEN Bİ, ARA ALAYIM

Olm daha önce bıraktıklarımn alınmamış ki.Nereye bırakıcam sonra belediyeden geliyorlar 🙂 (Dikkat et bu bizim derya abla diil)

Bir cevap yazın

*