Youtube Videolarından Telefon Zil Sesi Oluşturma

Her gün Google’ın video paylaşım servisi Youtube ile ilgili bir çok yeni servis açılıyor. Şimdi bahsedeceğim servis ise bir hayli ilginç ve kullanışlı. Servis, Youtube videolarından telefonumuza zil sesi oluşturmamızı sağlayacak kesme, değişik formatlarda kaydetme ve arkadaşlarımızla paylaşma imkanını sağlıyor. Kullanımı ise çok basit. Şimdi birlikte göz atalım.

Tube2Tone adlı servis bizi aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılıyor. Buradaki “search” kutucuğuna zil sesimizi oluşturacağımız Youtube video bağlantısını yazıyoruz. Ardından yanındaki butona basıyoruz. Videomuz yükleniyor ve yürütme düğmesi ile harekete geçiriyoruz. Kayıt yapmak istediğimiz bölümden itibaren kırmızı nokta şeklinde olan “rec” kayıt düğmesine basıyoruz. Tekrar basıncaya kadar buton kayda devam ediyor ve bir süre sonra kendisi otomatik olarak duruyor. Çünkü tamamını değil bir kısmını zil sesi yapabiliriz.

Bu aşamada son olarak “create” butonu yardımıyla zil sesimizi oluşturmak üzere emir veriyoruz.Hemen ardından telefon türümüzü seçebileceğimiz, zil sesimizi dinleyebileceğimiz ve dosya formatını belirleyebileceğimiz kontrol ekranı çıkıyor karşımıza. Ayrıca bu zil seslerini SMS ile telefonumuza da gönderebiliyoruz. Bu özelliğin Türkiye için çalışıp çalışmadığını denemediğim için bir şey söylemem yanlış olacaktır.

Son olarak arkadaşlarımızla zil seslerimizi paylaşabileceğimiz paylaşım linki veriliyor.

Alaturka Nokia Zil Sesleri

Nokia’nın meşhur zil sesini duymuşuzsunuzdurdur mutlaka (dınıdıdıı dını dı dı dını dıdııı dıııı :)). Peki bunların zurna ya d klarnet versiyonlarını hiç dinlediniz mi? Şahsen dün akşama kadar ben de dinlememiştim. Dinledikten sonra muzip, komik ve bir o kadar da yaratıcı bir millet olduğumuzu anladım tekrar. Vatandaş işini gücünü bırakıp halk gülsün, eğlensin diye klarnet ile zil sesini çalmış hatta bunu da internette yayınlamış. Az sonra dinleyeceğiniz bu zil seslerini telefonuma yüklemeyi düşündüm bir an ancak vazgeçtim. Neden mi? Düşünün ki bankada gişenin önündesiniz. Karşınızda güzel birdişican işlemlerinizi yürütüyor. Tam o sırada klarnet sesi ile bir Nokia tonu çalsa dişican hakkınızda neler düşünür? Ya da camidesiniz ki zaten en gıcık olduğum konulardan birisi budur. Tam şevke gelmişsinizdir ki o sırada birinin telefonu böğürmeye başlar :). Neyse lafı daha fazla uzatmadan ben zil sesleri ile sizi baş başa bırakayım. iyi eğlenceler.

Continue reading