Hergün karşımıza yeni servisler çıkarken eski servisler de hem kaliteyi arttırmak hem rekabet ortamını çetin şartlarda gerçekleştirmek için kendilerini her geçen gün yeniliyor, sistemlerine yeni özellikler dahil ediyorlar. Eğer örnek vermek gerekirse son iki haftadır Gmail güncellemelerinden ve özelliklerinden bir hayli bahsediyorum burada. Şimdi yine bir değişim ile karşı karşıyayız. Şimdi de Zoho bir yenilikle kullanıcılarına sürpriz yapıyor.

Ben ilk önce biraz Zoho‘dan bahsetmek istiyorum. Zoho, çoğumuzun bilgisayarında kullandığı Microsoft Office ya da açık kaynaklı ve ücretsiz Linux ofis paketi Open Office tarzı programların yaptığı işlevleri kullanıcılarına internet ortamında sunan bir site. Az sonra yeni eklenen özelliklerini anlatacağım Zoho Show ise; Power Point’in işlevini görüyor. Yani slayt hazırlamamızı sağlıyor. Tabi internet ortamında çalışan bir program olduğu ve web 2.0’ın vazgeçilmezi olduğu için paylaşımı da mümkün kılıyor.

Zoho Show geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına yeni sürümü Zoho Show 2.0’ı duyurdu. Tabi ki “2.0” imlemesi sadece isim olarak bir nitelik taşımıyor. Bunun yanında bir takım yenilik ve özelliği de beraberinde getiriyor. işte bunlardan birkaçı:

  • Yeni bir kullanıcı arayüzü tasarlanmış. Yeni arayüze göre sol tarafta çizimler için kullanılan araçlar, ortada çalışma sayfamız, sağ kısımda slayt sayfaları ve üst bölümde de yazı karakteri, boyu, rengi, zemin renginin ayarlanabildiği araç çubuğu yer alıyor. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olmuş.
  • 50 tane yeni hazır tema eklenmiş
  • Şekil ve semboller sisteme dahil olmuş
  • Yazılar ve resimler için daha geniş çaplı bir düzenleme imkanı sağlanmış
  • Clip art eklenmiş
  • Zoho Chat ve Zoho Meeting entegrasyonu yapılmış

Eğer çevrimiçi ofis paketi kullanmak istiyorsanız ve Zoho ile tanışmadıysanız mutlaka şuradan bir Zoho hesabı alın.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

gercekten cok hos bir paylasım teşekkürler h-yaMAN ailemizin kahramanı 😛

internet olmayan bilgisayar sayısı azaldı ofis yoksa ve acil bi iş varsa hayat kurtarabilir 😛

Bir cevap yazın

*