Artık Google’ın bir servisi olan video paylaşım sitemiz YouTube’den bazen videoları indirme ihtiyacı duyuyoruz. Son zamanlarda birçok blogda ya da sitede YouTube’den videoları çekebileceğimiz programların incelemelerini veya tanıtımlarını görüyoruz.Ancak bu dosyaları bilgisayarımıza indirmek için ne tarayıcmıza eklenti kurmamıza ne de ekstra bir program kullanmamıza gerek var.internette bahsettiğimiz videoları indirmek için kurulmuş bir site mevcut.”Save YouTube” isimli site bize bu kolaylığı sağlıyor.

Bu hizmetten faydalanabilmek için adrese şuradan ışınlanıyoruz.Daha sonra YouTube’den indirmek istediğimiz dosyanın URL adresini yani linkini kopyalıyoruz.Daha sonra Save YouTube de ilgili yere yapıştırıyor, download butonuna tıklıyoruz.Karşımıza gelen pencereden inen dosyanın uzantısına “.flv” (tırnak hariç) ekliyoruz.Video inmeye başlıyor.Gördüğünüz gibi başka bir programa hiç ihtiyacımız kalmıyor :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

20 comments

daha sonra bu flv’Yi nasıl avi,wmv gibi formatlara çevirebileceğimmizede bir değinirsen çok makbule geçecek h-yaman 😉

Gürkan neden sen yazmıyorsun onu da :D.Herşeyi neden benden bekliyorsun.Utanmıyorsun değil mi? 😀 😀

olm işi iyice forumlara çevirmeye çalışıyom 🙂 buralarında seviyesini düşürmek lazım 😀

Düşür de ben seni ne yapıyorum bak.O gönderdiğin çıplak fotoğrafların bilgisayarımda kayıtlı duruyor 😀 😀 😛

FireFox ‘un VideoDownloader eklentisini yükleyin çok kullanışlıdır. Ufak bir ikon koyuyor firefox a siz video izlerken tıklıyorsunuz o size indirebileceğiniz linki veriyor. Daha pratik bir yöntem.

Sanırım “flv” olan dosya uzantısını yıne manuel olarak mpeg veya avi olarak değiştirdiğimizde olabılır şuan bir dosya indiriyorum deniycem olursa yine size döner buraya yazarım. 🙂

az önce inen dosyayı denedim avi veya mepeg de çalışmadı ama olduğu gibi “flv” uzantısıyla Windows Media Player Classic (Unicode Build) Versiyon (6.4.9.0) la çalıştı 🙂 kısıtlı sürede anca bunu deneyebildiim. Siz BSplayer de de deneyebilirsiniz.

Total Video Converter 3.01 programını aratıp indirirseniz video larınızı her türlü formata çevirebilirsiniz..

bu sayade flv videolarınızı avi ve mpeg çevirebilirsiniz.. veya h-yaman bahsettiği video kayıt sitesinden de link verilen Free FLVPlayer 1.3 programını indirerek .flv olrak da izleyebilirsiniz.. iyi eğlenceler
veya tubeturk.net e takılarak da izleyebilirsiniz.. :)))))

Hmm tam da bu aralar yoğun olarak ilgilendiğim bir konu. hemen sevgili @skykhan ve @h-yaman’dan başlayalım.
internet kafedesin ve firefox yok?Ne yapacaksın???

Tabi ki hemen indirip kuracaksın. işim net-cafe’ye düştüğünde ben öyle yapıyorum. Tavsiye ederim 🙂

sevgili @Adem “Sanırım “flv” olan dosya uzantısını yıne manuel olarak mpeg veya avi olarak değiştirdiğimizde olabilir buyurmuş.

Kısaca şöyle bahsedeyim. .flv uzantılı dosyalar bildiğimiz Flash programının bir ürünüdür. ( Adobe’nin demek daha doğru olur) Youtube, Metacafe vs. servislerin en çok tercih ettiği formattır. (Dikkat ! Videoyu yayınlamak için) Çünkü .flv uzantılı dosyalar linux, Windows. Os vs… gibi işletim sistemi ayrımı yapmazlar ve sadece Flash Player’a ihtiyaç duyarlar. Zaten o servislerdeki herhangi bir videoya sağ tuşla tıkladığınızda, normal bir flash animasyonda gördüğünüz menünün aynısını görmenizin esprisi de bundandır. Daha teknik detayların olması olası ama burda değinmeye gerek yok sanırım.

Sevigli dreams24 “Total Video Converter 3.01 programını aratıp indirirseniz video larınızı her türlü formata çevirebilirsiniz..” buyurmuş.

Evet çok güzel bir program, lakin ücretli ya da 15 günlük süreli olarak kullanabilirsiniz. ( Crack ya da sil-yeniden kur muhabbetine hiç girmiyorum.)

Eğer derdiniz sadece .flv uzantılı dosyalar ise programa falan hiç ihtiyacınız yok. Size online olarak kullanabileceğiniz ( .flv uzantılı dosyayı direk çeviren ) bir kaç site vereceğim.

1.http://vixy.net/flv_converter
FLV uzantılı dosyaları AVI, MOV, MP4, MP3’e dönüştürebilirsiniz.

2.http://keepvid.com/
bir ço ksiteden indirme işlemi yapabiliyorsunuz. Hatta hiç duymadığınız video siteleri de listelerinde var.

3.Benim gibi Firefox manyağı iseniz 🙂 buyrun :
https://addons.mozilla.org/firefox/2390/

3.

Ya da buyrun full ve tamamen ücretsiz 2 program. Size tavsiyem ücretsiz seçenekleri varken, crack vs li programlar kullanmayın.
http://www.erightsoft.net/SUPER.html

http://mediacoder.sourceforge.net/

şurada türkçe bir program da mevcut. Sadece bu işler için. Ama makinanızda .net Framework kurulu olmalı.

Bir de fidyo var. youtube.com, video.google.com, metacafe.com, dailymotion.com, break.com ve vids.myspace.com sitelerini destekliyor.

Son olarak Alanya için hazırladığım tanıtım videosunun linkini de paylaşmak isterim. buradan izleyebilrisiniz. Umarım sakıncası yoktur sevgili @h-yaman, biliyorsun bu tarz çalışmalar amme hizmeti oluyor.
Hatta film, salak sapalak filmleri sğa sola göndermek yerine, bazen de bu tarz çalışmalar yapmak daha yerinde olur diye düşünüyorum.

ben youtube videolarini direkt mp3 olarak indirmek istiyorum yani goruntu yok only ses oljak anlatabildim mi? bu konuda bana bi yardimci olabilirseniz cok memnun olicam tesekkurler bu konuda yardimci oldugunuz icin ama zaten flv olarak indirmeyi biliyorum onun icin bi isime yaramadi…

Program olarak bir çok yerde var fakat web olarak benim kullandığım tek yer var, http://youtubevideosearch.net/ bu siteden, youtube araması yapabiliyorum, Youtubedeki videoları izleyebiliyorum ve + olarak youtubeden video indiriyorum hemde direkt olarak. umarım işinize yarar. Hayırlı günler.

Bir cevap yazın

*