Geçtiğimiz günlerde birkaç resim ile gif animasyonlar oluşturmaya yarayan bir servise göz atmıştık birlikte. Bu yazımızda da yine gif animasyon oluşturacağız ancak bu kez resimlerden değil videolardan yapacağız bu işi. Tanıtacağım servis ile Youtube üzerinde yayınlanan videolardan gif animasyonlar oluşturup çeşitli alanlarda kullanacağız. Üstelik tüm bunları sadece üç adımda gerçekleştireceğiz

  1. İşe gifSoup adındaki servisimize giderek başlıyoruz. Açılan sayfada Youtube üzerindeki videonun linkini ekleyeceğimiz bir kutucuk bulunuyor. Bu kutucuğa video linkini ekledikten sonra Create butonuna basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.
  2. Bu adımda da video yükleniyor ve videonun alt kısmında bulunan kutucuklarda hangi aralıklardaki görünütüyü animasyona çevirmek istiyorsak değerleri giriyoruz. Burada önemli bir hatırlatma; sadece 10 saniyelik kesitleri animasyona çevirebiliyoruz. Onun için seçeceğimiz zaman aralığı 10 saniyeyi aşmamalı. Tüm değerleri girip Title kutucuğuna bir de başlık yazdıktan sonra “finish” butonuna basıyoruz.
  3. Kısa bir bekleme süresinin ardından bizlere son adıma geçmemizi sağlıyor. Bu adımda aslında işlem bitmiş oluyor çünkü resmimizi oluşturup bir önizlemesini bize sunuyor ve değişik boyutlarda bizlere indirmemiz için bağlantıları gösteriliyor. Bize fare ile bağlantıların üzerine gidip sağ tıklama yapıp “hedefi farklı kaydet” seçeneğini seçmek kalıyor.

Forumlarda, bloglarda ve aklımıza gelebilecek her yerde kullanabileceğiz böylece. Şimdiden afiyet olsun.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*