Artık bir sektör haline gelen You Tube video servisi için gün gün açılan yardımcı servislerin sayısı da artıyor. Bu servislerden birisi de genç arkadaşımız, feci düşünür Serhat tarafından hayat bulan “YouTube Kaydet“. Bu servis sayesinde You Tube videolarını bilgisayarınıza ek bir yazılım kurmadan direkt internet üzerinden indirmenize olanak sağlıyor. Bunu yapmak da çok kolay. Youtube sitesinden videonun linkini kopylayıp Youtube Kaydet‘deki adres kutucuğuna girerek direk indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Kendisine bu güzel servisi bizlere sunduğu için teşekkürü bir borç biliriz :D.

Yazımın başında da değindiğim gibi video paylaşımı sektör haline geldi. Tabi ki virüs yazan arkadaşlar da boş durmuyorlar bu durumda. Youtube gibi video paylaşım sitelerinde şu günlerde virüslere rastlamak mümkün. Onun için şüpheli bir durumda videoyu izlememenizi öneririm. Virüs çok fazla zarar vermiyor bilgisayara belki ama yönlendirdiği sitelerden dolayı çıldırmamak mümkün değil.

Son haberim de artık Youtube’nin cep telefonumuza girmiş olması. internet sitesinden her ne kadar ücretsiz faydalansak da cep telefonundan hizmet alanlar için aylık 15$’lık bir ücret talep edilecek bu hizmet karşılığında. Cepden video yüklenebilecek ve izlenebilecek…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bir cevap yazın

*