Firefox’un tilkiliğinden midir yoksa gerçekten devlet erkanında çalışan bilinçsiz bilgi işlemcilerin azizliğinden midir bilemediğim iki kare. Buyrun yorumunu siz yapın.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Tarım Bakanlığı sitesine de giremeyeceksek vay halimize!!! Ticari amaçlı da olabilir aslında ama çok zayıf bir ihtimal.

neden bu site engellendi butonunu tıklarsanız google açıklama yapıyor. O açıklandığına göre bi yanlışlık varsa google’ın kabahati 🙂

Google ‘ da ” This site may harm your computer. ” uyarısı çıkıyor zaten .

Frame set ten kaynaklanan sıkıntı. ilk Başta düşündüm serverda virüsmü var diye (Web sayfası olan her dosynın alıtna iframe atarak kendini gizleyip başka siteden veri çağıran kod) Ama değilmiş Site kodlarını hurcaladım biraz her sayfa altındaki javascript lere göz attım site dışardan veri çağırmıyor nede şifrelenmiş(değiştirilmesin diye sıkıştırılmış) javascriptler var.

sonradan ana sayfadaki o frame setlere takıldım kuşgrib.htm yi göstermek için gizleyip gösteriyor. burada olduğunu farkettim. zannedersem javascriptliğin küstahlığı, birazda firefox un aynı kodu algıladığı alanlara güvenli değil uygulamasını atması.

Benim yorumum gözlemim bu =) nekadar doğru bilemem ama inceledim işte bi yerdede doğru =)

Gooogle a teyid ettirmesi lazım. virüs olma ihtimalide var fakat google a teyid ettirmediyse sorun devam etmekte =)

Aynı Yorumu Burayada yazmış Bulunmaktayım :
http://www.utkusoft.com/blog/devlet-siteleri-ne-kadar-guvenli.html

Açıklamada yl18.net adlı sitede barındırılan bir yazılım yüzünden diyor. Kesin sitenin yapıldığı pc’ye bulaştı, gerisi zaten malum.

Bir cevap yazın

*