Biz millet olarak hep yapmayı değilde bozmayı becerme gücümüz daha yüksektir.Bunun örneklerini sırası ile sayacağım.ilk olarak Forumlardan başlayacağım.Türkçe bir foruma girdiğiniz zaman karşınıza çıkacak başlıklar; FULL ALBUMLER,HACK,CRACK,ARAYIP DA BULAMADIÐINIZ PROGRAMLAR,ADULT,FiLM DOWNLOAD.Bildiklerimizi paylaşmak yerine multimedia arşivimizi paylaşıyoruz.Forum bir bilgi paylaşım platformu olacağı yere illegal dosyaların paylaşım yeri oluyor.Bir diğeri de hack olayı.Bi çocuk gelmiş diyor geçen MSN’de abi ben varya şu sitenin şu şu dosyalarını ele geçirdim, şuranın bilgisayarına girdim.Cevabım ii b_k yedin oluyor tabi.Bir şeyi yapmasını değil de hemen bozmasını yapıyoruz.Bugün sinemada gösterime giren filmi yarın internette gizli çekimli bulabiliyor, daha piyasaya çıkmamış bir programın cracklarını bulabiliyorusunuz.Aklıma gelmişken sahte paraya da değinelim.Daha orjinal YTL ler çıkmadan sahteleri çıkmıştı hatırlayacaksınız.Neden hep negatif yönde uğraş veriyoruz.Pozitif işler yapsaydık bilim ve teknoloji alanında şimdi Amerika’yı parmağımızın ucunda oynatıyor olacaktık.Ama şimdi ne oldu onlar bizi oynatıyorlar.Neden?Çünkü onlarda Bill Gates ve ona benzer birçok insan yer alıyor.Hep yenilikçi hep yenilikçi.Bizim gibi yapılan bir programı kırmak,bir banka hesabına girmeye uğraşmak yerine adamlar oturup çatır çatır program yazıyorlar.

Neyse bu konuda içim bayağı bi dolu yazdıkça yazasım geliyor.Umarım ileride bu yukarıda saydıklarımdan arınmış oluruz.iyi geceler….

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

12 comments

Kardeş ii deginmişsin de türkiyede maaş lar belli bir yerde yoksulluk var herkez zengin degil eee dogal olarak insanlar diger yollara başvuruyor ee sonuç belki kötü ama yine de türkiyeye gelmiyen bir çok oyunu ve başka tip yazılımları türkiyede kaçak olarak bulmuş olmak bence güzel…Ama bu türkiyede okuyan sayısıda belli yani bu sonuç hep aynı kalır şöyle 30 sene kadar sonra belki düzelir

Bence insanlar yukarıda saydıklarıma ayırdıkları vakitleri başka şeylere ayırmalılar.Mesela bir program yazabilirler.Bir programı kırmak yerine o programın bir benzerini yazabilirler.

Bir işin yapmasından çok bozması daha kolaydır.ve türkiyede büyük bir sorun olan birşey ki biri bir program falan yapacagı zaman arkasında maddi destegi bulamaz ben şimdi bil müh. okuyorum ama çıkınca bu işi yaparmıyım bilmem böyle insan çok var benim gibi ama senin gibi bu işe ilgi gösterenler sayesinde belki belki degil kesin gelişir ama sen de tabi bir iki sene sonra bıkıp ta yapmaz san ve daha çok para kazanacak işe girersen bilmem ama inş. dewamını getirirsin

Yok bıkmam.Çünkü ben bu işi severek yapıyorum.Zaten parası da çok ii.Bundan daha paalı bir iş olacağını hiç aklamdan bile geçiremiyorum.Mesela basit bir site hazırlıyorsun 2-3 saat içinde ve 300-400 lira para alıyorsun.sence az mı?

az tabi ki de bu para hem 1-2 saat içinde hazırlananaweb sitesi pek ii olmaz hazır gibi birşey olur ben burda bir web sitesini ii bi ugraşla 750 den aşagı yapmam ve ben kendim yaparım herşeyi yani itinayla yapar ugraşırım ve o zaman para artıyor ve istanbul da en ucuza ben yapıyor gibi birşey im arkadaşlar içinde ama alanya da ki piayasayıda biliyorum yazın ben de yaptıgım için ama yinede ii sen ugraş ve ugraşabildigin herşeyle ugraş bence pc güzeldir ama ALANYANIN GECELERİ KUMSALI KALESİ VE İSKELESİ GÜZELDİR BENCE PC NİN BAŞINDA OTURACANA GEZ TOZ WEB SİTESİ YAPMAK ZATEN KOLAY BİRŞEY DEGİL VE SEN BUNA EMEK VERMİŞSİNGÜZEL BİR ŞEY TÜRKYEDE SENİ GİBİ LER İOLDUKTAN SONRA KESİN TÜRKİYTE İLERLER BEN BİLE BU TİPİ İŞLERİ ZEVK İÇİN YAPIYORUM ORTAOKULDA BAŞLADIM VE DEWAMINI GETİRDİM HER TÜRLÜ PC DE ŞEYİ YAPARIM VE BİR DE LİNUX KULLANMANI TAVSİYE EDERİM BEN CE WİNDOWS DAN DAHA İİ ASKERİYEDE ONU KULLANIYOR.ASAKERDE KOLAYLIK OLUR SERTİFİKAN BİRŞEY VEYA BİR ÜNİVERSİTE DİPLOMAN VAR SA DİREK BİLGİSAYARCI OLURSUN VE EGER PROGRAMLAMADAN İİ ANLIYORSAN İSTANBUL DAKİ IBM SERTİFİKA KURSLARINA KATIL VE SERTİFİKA AL İLERİSİ İÇİN İİ OLUR BEN ALMAYA BAŞLADIM BİLE ZATEN ORDADA BU KONULARDAN BAHSATMİŞLERDİ.AMA BU SORUN ÇÖZÜLMEZ.

Bakın ben yine altını çiziyorum.Şu an İstanbul’da değil Alanyadasınız.Ip adresiniz gözüküyor.Kusura bakmayın ama öyle bilg. müh. filan die de lütfen gündemi meşgul etmeyin.Bana hazırladığınız bir kaç web sitesini yolayın.www.aurabeach.com bu sitenin tasarımı sadece 1,5 saat içinde yapıldı.Bir de Linux a gelince ben sizden daha iyi biliyorum.Ben uzun zamandan beridir Linux kullanıyor ve geliştiriyorum.

Ha bir deBen basit sitelerden bu kadar para dedim.yeri gelir 6000$ aldığımız da olur.

zAten alanyadayım şu an her zaman istanbul da olmamı bekleyemezsin ve ben senin professional oldugunu nerden bilicem sen in kim oldugunu bile bilmiyorum ama sen beni yakında tanıırsın merak etme inş

Hamdi kardeşim, nie bu kadar uzattın ki? 😉 neyse…

Bilg. Müh. okuyan birisinin bu aralar Alanya’da ne işi olur ki.Bi de o kadar aptalca bi yazı yazmışsın ki bunu bir bilg. mühendisi hayatta yazmaz “ben senin professional oldugunu nerden bilicem sen in kim oldugunu bile bilmiyorum ama sen beni yakında tanıırsın merak etme inş”.Aslanım karşında çocuk yok senin.Dans etmek istediğin adamı önce ii seç sonra dansa kaldır.Son bağlandığın 3 IP adresini veriyorum aşağıda bilmem kendin bulabilir misin ama sen uğraşma diye ben vereyim.

85.106.221.201
85.103.47.37
85.99.150.127

Bu adresler aynı portlar üzerinden hareket ediyor.Dikkat et yanma!!! Bu IP adresleri ile bırak yerini bulmayı hapse bile atılacağını da unutma her kimsen.Şevket veya herneysen

Coleman kardeş napim hoşuma gidiyor böyle adamlarla uğraşmak

Bir cevap yazın

*