Soğuk bir hafta sonundan sonra yine iş başı yapmaktayım. Cumartesi günü yağmur ve bir o kadar da poyrazlı olan hava şartları Pazar günü kendini aşarak “buz gibi” moduna geçti. Deyim yerindeyse bir taraflarımız dondu o derece yani. Cumartesi günü tercihimi yazlıklardan yana yapmama rağmen dün kış moduna ben de geçerek, uzun kollu cicilerimi giymeye başladım. O değil de ismi lazım olmayan mapazadaki dişican pek güzeldi 😀 Allah sahibine bağışlasın.

Tabi soğuk hava bir takım işlevlerimizi de aksattı. Önceden açık mekanlar tercih ederken kapalı mekanlara yoğunlaşır olduk. Havanın soğuk olması nargileyi daha da bir güzel kılarken, kafa yapan nargile ile birlikte ortamda bir saatliğine fasıl ekibi oluşturup şarkıları arka arkaya patlatmamız pek ilginç oldu. Mekan sahibi “gözlerimden çıkan dumanı görüyor musunuz gençler” der gibi bakış atarken biz hiç aldırmadan elbette devam ettik. Kömürleri ise Taha (sponsor) ayarlarken her seferin “muamele-i kömür” diyerek kendimizden geçtik.

Soğuk hava yanında bir takım problemleri de getiriyor elbette. Bunlardan bir tanesi de çiş sorunudur. Soğukda mekanizma çok sık boşaltım ihtiyacı duyabiliyor. Eğer motosiklet ile geziyorsanız bu durum tavan yapabiliyor. Biz ise “sınır ötesi operasyon” adı altında bu durmu layıkı ile yerine getirebiliyoruz. Fakat ne olursa olsun hiçbir güç artık beni motosiklete binmeye zorlayamaz. Aradan saatler geçmesine rağmen hâlâ ısınamadım 🙂

Kendime iş moduna veren ben vakit buldukça dışarıya çıkarak sosyalleşmeye çalışıyorum. işlerin oldukça yoğun olmasından ötürü de sitemde bazı günler yazmaya ara vermek zorunda kalıyorum. Evdeki böcek nesline de son verdim, helal olsun bana! 😀

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

((: Allah sahibine bağışlasın.Tatlı bir gün geçirmişsiniz sanırım.Haşerelere iyi bakın.
Sanırım bu soğuk beni hasta etti.. gereksiz yere yorum yaptığımı düşünüyorum.iyi bloglamalar..

Küçücük çocukları sarıp sarmalayan, hatta bazen nefes almasına imkan vermeyen anne sayısı da giderek artıyor. Sırf bu yüzden küresel ısınmanın tekrar etkisini göstermesini diliyorum ve evet şimdi diledim.

Dediginiz gibi, havalar soguyunca Nargile keyfi farkli bir guzel oluyor,eee yaninda birde fasil varsa, gel keyfim gel o zaman….

kolay Gelsin

Bir cevap yazın

*