Eminim ki benim gibi saatlerce bilgisayarın başından hiç kalkmadan kendi çapında darkında olmadan rekor kıran asosyal birçok arkadaş vardır.Özeliikle şu yaz günlerinde okulların kapalı olması, tatil modunda olmamız da buna daha uygun bir ortam hazırlıyor.Peki biz nasıl sosyal olacağız?Bunun cevabı çook uzun.Zaten bloglar açarak az da olsa sosyalleşiyor, diğer bloglar ile iletişime geçiyoruz.Ancak yetmeeez.Bizi şöyle bissürü kişican ve dişicanın bulunduğu bir ortamdan başkası paklamaz.Yani bize bir sosyalleşme aracı lazım.Şimdi aracımızı az da olsa bir tanıyalım.

Yeni nesil sosyalleşme aracı olan Sosyomat etiketleme sistemi ile oluşturulmuş bağımlılık yapacak türden bir servis.Etiketler sizi tanımlayan kelime öbekleri. Sevdiğiniz şeyler, olduğunuz şeyler, oturduğunuz yerler, yaptığınız işler, nefret ettiğiniz şeyler (mesela ‘süpermen düşmanı’) bunların hepsi etiket olarak üzerinize yapıştırabileceğiniz şeyler.Etiketleri hem kendinize hem de başkalarına yapıştırabiliyorsunuz. Etiketlediğiniz insan arkadaş listenizdeyse, etiketiniz hemen sayfasında gözüküyor. Eğer henüz tanışmıyorsanız, yapıştırdığınız kişinin bu etiketi onaylaması gerekiyor.Etiketler ile Semra Hanım teyzemizin meşhur lafındaki gibi “daldan dala” gidiyorsunuz.Bir bakmışsınız CSS etiketine gelmişsiniz sonra bir bakmışsınız Wptr’ye.Ne güzel.

Üyelik işlemi ise gayet kolay.Üyelik formunu dolduruyorsunuz.Mail geliyor onaylayıp sisteme giriş yapıyorsunuz.Sonra fotoğrafınızı yüklüyorsunuz.Sonra başlıyorsunuz seviyeli bir geyiğe.Daha detaylı bilgi almak için ve üye olmak için aşağıdaki linkle tıklayın.

Siteye Işınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

ewet güzel bir sistem umarım burayıda diğer çoğu arkadaşlık sitesinde olduğu gibi afedersiniz ABAZA arkadaşlar basmaz 🙂 yaw geldikleri yerin seviyesini düşürüyorlar

Kişican ve dişican nedir hepsinde kullanıyorsun ? TDK da da yok bunlar. Erkek ve bayan kelimelerinin nesi var ?

Bir cevap yazın

*