Geçenlerde son betasını yayınlayan Türk işletim sistemimiz Pardus 2007 artık hazır. Yayınlanmak için geri sayıma geçen işletim sistemimiz 18 Aralık Pazartesi günü saat 11:00’da yayınlanıyor. Birçok Türk linux kullanıcısı benim gibi sabırsızlıkla bu tarihi bekliyorduk. Ayrıca Pardus’u destekleyen sitelerin ve blogların da bir listesini şurada yayınlamışlar.”Özgürlük için” diyorsanız pazartesi gününü heyecanla bekliyorsunuz.

Bir diğer haberimiz WordPress.com’un Türkiye sitesindeki yeniliklerle ilgili. Arayüzünü değiştiren site şu hali ile daha anlaşışır bir vaziyette. Burada mevcut olan ansayfada günü gözde bloglarını, yazılarını liste haline görebiliyorsunuz. Ayrıca etiketler daha düzenli bir hale gelmiş.

Photoshop kullanıcıları için bir haberimiz var. Photoshop CS3 Beta yayınlanmış. Detaylı bilgiye ve indirme linkine şuradan ulaşabilirsiniz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Ben Pardus 2007 yi internet cafeden indirmiştim ama yanımda harddiskim olmayınca atamadım. En kısa zaman da elimde olur. Photoshop a helal olsun biz daha 30 günlük CS i kullanalım adamlar CS3 betasını yayınlasınlar olacak iş mi?

Pardusu hamdi sen indir ben senden alırım 🙂 photoshop cs3 e gelince benim bilgisayar cs2 yi kasarak çalıştırıyo cs3 e hiç gelemez 🙁

Bir cevap yazın

*