iş yerinde ve akşamları sakin kaldığım vakitlerde Power Turk dinliyorum. Malum Alanya’da radyo frekanslarında bulamıyorum. Ancak internetin verdiği nimetlerden faydalanıyorum ve internet üzerinden dinliyorum. Dinlememdeki sebeplerin en önemlisi yeni ve çok güzel parçaları dinleyiciler ile buluşturuyor olması. Mesela bunlardan birisi Ezginin Günlüğü’ne ait olan “Ebruli” parçasının Yaşar tarafından yeniden yorumlanan versiyonuydu. Şu günlerde sıkça duyuyoruz bu parçayı. Ezginin Günlüğü’ne ait olan parçalar “Çeyrek” adında bir albüm içinde Sezen Aksu’dan, Sabahat Akkiraz’a kadar birçok sanatçı tarafından yeniden yorumlandı ve ortaya çok güzel bir eser çıktı. Albümden daha ziyade Yaşar’ın seslendirdiği Ebruli’nin klibi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Klip mekanı olarak şirin bir kafe seçilmiş. işleyişi de mantığa uygun bir şekilde tasarlanmış. Ezginin Günlüğü üyeleri ve Yaşar aynı anda kafeye girerler. Grup üyeleri mutfak kısmına geçerken Yaşar da garson olarak yerini bulmuş. Bunun nedeni ise şarkıyı hazırlayanların aynı mutfak kısmındaki ustalar mertebesinde olması, Yaşar’ın da garson olarak sunumu yapması. Yani şarkıyı söylemesidir. Bu bölüm ise şarkıda geçen “adamım bu küçük işlere ben bakarım” kısmından esinlenerek çekilmiş. Klibin sonunda yerleri temizlerken rüyaya dalan ve konser havasına giren bir kişilik oluşturulmuş. Çok da hoş olmuş 🙂

Ekibin söylediğine göreyse; ummadıkları kadar kısa zamanda umduklarından fazla tekrar yaparak klip çekilmiş. Açıkcası uzun zamandır bu kadar güzel bir klip izlememiştim. Mutlaka siz de izleyin, dost tavsiyesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=NuikvhHgGSM

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

“Benim adım Ebruli biraz gerçek, biraz rüya” kısmı da Yaşar’ın, klibin sonunda Ezgi’nin Günlüğü üyeleri arabaya gelince, titreyip kendine gelmesiyle bağdaştırılabilir. (:

yaşar gerçekten çok iyi yorumlamış şarkıyı. zaten “çeyrek” adlı albümde kötü şarkı yok bile denilebilir. üç dört gündür sürekli bu albümü dinliyorum.

çooookkk gzl bir şarkı. bir kere dinleyince alışkanlık olup insan hep dinlemek istiyorr

Bir cevap yazın

*