Tuttuk zamanında iyidir hoştur diye Yamaha aldık motorumu. 2002’den beri bu yana kullandığım ve şu ana kadar ufak tefek arızalar çıkartan motorum en büyük arızasını dün 16:00 sularında çıkartarak beni bir kez daha yolda koyma başarısını elde etti. Tam olarak bilemediğim arızanın giderilmesi için de arka jantın (göbek ile birlikte) değişmesi gerekiyormuş. Buraya kadar herşey hoş olsa da bundan sonrası pek değil.

Yamaha’nın Türkiye’de bulunan hemen hemen her servisini aradım ve motorun jantını sordum. Her yer aynı cevabı verdi :”yok”. En son çare olarak istanbul merkez servisini aradım ve orda da olmadığını öğrendim. Biraz kendimi kasarak sanayi ürünlerinin en az 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğunu söyleyince getirtebiliriz cevabını aldım. Japonya da bile olmaya parça Yamaha’nın merkezi üretim sahası Hollanda’dan gelecekmiş. Oh ne hoş derken telefondaki şahsiyet hemen sevinme dercesine bir buçuk-iki ay gibi bir süreçte geleceğini söyledi. Üstelik fiyatı da 270 YTL civarında.

Altı üstü bir jant hem pahalı hem de gelmesi neden bu kadar uzun sürüyor anlamış değilim. Ben de götürdüm sanayi tarafına doğru, buldum bir tornacı abi, yaptırıyorum. Ama şu biline ki bir daha motorsiklet alacak olursam Yamaha değil de Honda’yı filan tercih edeceğim. Her türlü yan sanayi ve orjinal sanayi yedek parça bulunabiliyormuş.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Honda’nın motorlarını bilmemde arabaları çok kaliteli. 🙂 Ayrıca parçalarının pahalı olduğunu duymuştum. Bilmem ne kadar doğruysa. Sonuçta parça olsunda 3 aşağı 5 yukarı alınır.

Olur böyle şeyler moruk takma kafanı.Genede güzel senin motor yılan gibi bence…Seneye ben alacam inşallah honda scooter,beraber dolanırız artıkın:)

Bir cevap yazın

*