Dün akşam uzun bir aradan sonra tekrar yazı yazmaya karar verip bilgisayarın başına oturdum. Şu aralar işlerim yoğun olduğu için pek yazı giremediğim için elimde bir hayli şişen “yazılacaklar listesi” mevcuttu. Bunu biraz azaltabilmek adına WordPress yönetim paneline girmek istedim. Ancak şans yüzüme gülmediği için yazı girmek yerine yönetim panelindeki hata ile boğuştum. İlk girişimde panele ulaştım ve bazı yorum onaylamarını yaptıktan sonra panel beni dışarı attı. Sonrasında da FTP’ye bağlantıda sorun yaşadım ve bunun yanında yönetim panelinin adresini yazdığımda “Internal Server Error” hatasını aldım. Sonrasında da panel ile bir türlü bağlantı kuramadım.

Hosting hizmetini Dreamhost’dan aldığım için ilk olarak onlara bir mesaj geçtim. Mesaj yoluyla FTP bağlantı sorununu hallettik ancak yönetim paneli sorununu bir türlü çözemedik. Canlı destek hattı ile de görüştüm. Panele birlikte ulaşmaya çalıştık ancak başarılı olamadık. En sonunda sorunun WordPress’den kaynaklandığını, sunucu ile bir sorun olmadığını söylediler.

Ben de bunun üzerine Hakan’ın da talimatı üzerine daha önce kontrol ettiğim veritabanı tablolarını onarma yoluna gittim. Bunun için phpMyAdmin’e girdim. Sol kısımda bulunan menüden veritabanı ismimi seçtim. Sonra karşıma veritabanımın içinde bulunan tabloların görüntülendiği ekran geldi. Bu ekranda en alt kısımda bulunan “tümünü seç” butonunu kullanıp açılır menüden “onar” dedim.

Tablolarım onarıldı ve hatalı olanlar görüntülendi. Aynen tahmin ettiğimiz gibi yorumları onaylarken veritabanımın sıkışmasından dolayı hata aldığımı gördüm. Tekrar yönetim paneline girmek istediğimde ise hiçbir sorun yaşamadan ulaştım, giriş yaptım ve şimdi yazımı ekliyorum 😉

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

@Soner, senin bu resmi görmüştüm FF’de çok komiğime gitmişti 😀 O nasıl olduysa artık (:

Bir cevap yazın

*