Yazılarımızın altına birer tane “Facebook’da Paylaş” bağlantısı koysak ve ziyaretçilerimiz içeriklerimizi Facebook’da paylaşsa fena olmazdı aslında. Bunun için basit yollu bir kodu temamızda “single.php” dosyasında yazının bittiği yere ya da kendi peçete isteklerimize göre uygun bir yere eklememiz yeterli olacaktır.

<a href="http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php the_permalink();?>&t=<?php the_title(); ?>" target="blank">Facebook'da Paylaş</a>

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

16 comments

ekLedik bakaLım, hit artışında nasıL etkiLeyecek,
işimiz gücümüz facebook oLdu zaten:p

Merhaba,
Ben paylaş butonu ekliyorum fakat paylaşmak istediğim yazının sadece yazı kısmını paylaşıyor yazıdaki fotoğrafı paylaşmıyor. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkür ederim…

Merhaba,
paylaş butonlarıyla başım dertte.Freshnews teması kullanıyorum.Include/stdblog.php dosyasında her postun altında o postun paylaşılması için Share kodunu ekliyorum fakat konuyu değil ana sayfayı paylaşıyor.Single.php’ye eklediğimde sorun yok.Bunu nasıl çözümleyebilirim.

Eda, zaten yazıların paylaşımı için single.php’ye eklemen gerekiyor kodu. Benim anlayamadığım bir nokta mı var acaba diye tekrar tekrar baktım yoruma ama birşey bulamadım. Sorunu biraz daha detaylı yazabilir misin?

cvp için teşekkür ederim.Ben postlarımın tamamını anasayfada gösteriyorum.Yani özet şeklinde vermiyorum.Bu yüzden paylaş butonunu signle.php’ye eklediğimde yazının başlığına tıkladığında tek post görüntülendiğinde çıkıyor.Fakat ben ana sayfamda 5 tane post var diyelim hepsinin altında paylaş olmasını istiyorum.Bazı sitelerde rastladım bu şekilde kullanım imkanı var.Şuanda sitemi ziyaret ederseniz demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Evet anladım ama zaten senin kullandığın eklenti yardımıyla bu koda gerek kalmıyor. “Share” bölümünde bu yapmak istediğimiz aynısı var. Ama başka yerde kullanacağım diyorsan “post” kodlarının hemen ardından yazman gerekiyor.

Bana da yardım edermisiniz lütfen… WordPressde facebook share plugin kullanıyorum. Fakat paylaş dediğim her yazının sadece yazısı paylaşılıyor resimleri paylaşmıyor sebep ne olabilir acaba?? Paylaşırken ama resimi tarıyor seçtiriyr fakat duvarımda resim çıkmıyor..

merhaba. ucretsiz olan wordpress’e paylas butonu nasil ekleyebilirim? wordpressin programini yuklemedim , wordpress.com uzantil blog kullaniyorum.

peki sizdeki gibi bir paylaşım butonu hazırlama istersek nasıl yapabiliriz bunuda paylaşabilirmisiniz 🙂

çok yararlı bir yazı olmuş emeğinize elinize sağlık efendim.

Bir cevap yazın

*