Geçtiğimiz hafta duyrulan Google Buzz için eklentiler ve araçlar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi de WordPress blogumuzda yayınladığımız içerikleri Google Buzz’da paylaşmak için diğer sosyal ağ butonlarının yanına Google Buzz’u da ekleyen Wp Google Buzz. Kullanımı oldukça basit. Öncelikle eklentiyi indiriyoruz. Eklentiyi plugin dizinine atıyoruz ve aktifleştiriyoruz.

Panelde eklentinin ayarları ile ilgili kısım karşımıza geliyor. Buradan buton ayarlarını ve diğer ayarları kendimize göre uyarlayıp aşağıdaki kodu temamızın single.php (tema yerleşimine göre comment.php dosyası da olabilir) dosyasının içinde uygun bir yere yerleştiriyoruz.

<?php if(function_exists('add_wp_google_buzz')) { add_wp_google_buzz(); } ?>

Hepsi bu kadar. Artık ziyaretçilerimiz veya kendimiz yazılarımızı bu yolla Google Buzz’da paylaşabileceğiz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

guzel bir bildiri olmuş tşkrler. şahsi kanaatim google buzz ‘ın çok tutulacağını duşunmuyorum. çünkü bu tarz uygulamarın farklı versiyonları facebook , twitter vs… gibi sosyal paylaşım siterinde mevcut. bu çalışma tıpkı google chrome ‘ın diğer tarayıcılar karşısındaki başarısı gibi bir şey olacak yada %8 daha fazla olur diye duşunuyorum. malum google bu hizmeti ekstara olarak deil gmail’in bir parçası olarak sunuyor.

Bir cevap yazın

*